بوکان کجاست؟ قدم به قدم در شهر بوکان

بوکان کجاست؟ قدم به قدم در شهر بوکان

شهرستان بوکان ، واقع در آذربایجان غربی بوده که منطقه  کردنشین و پر جمعیت این استان شناخته شده است و در جنوب مرکزی دریاچه ارومیه قرار دارد  . این شهر کوهستانی با آب و هوای معتدل خود با شهر های میاندوآب ، سقز ، شاهین دژ ، مهاباد ، سردشت همسایه می باشند از معروفیت این شهر میتوانیم به آب و هوای استپی آن اشاره نماییم که در زمستان ها سرد و در تابستان ها گرم می باشد  .

این شهر تاریخی و باستانی با جاذبه های گردشگری فراوان خود توانسته است مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گیرد و از جاذبه های گردشگری محبوب آذربایجان غربی شناخته شده است .

 

 شهرستان بوکان

 

این شهر تاریخی و خوش آب و هوا در فصل  تابستان با گردشگران بسیار زیادی رو به رو میشود  و همشهریان عزیزان بوکان با مهان نوازی عالی خود پذیرای مهمانان و گردشگران این شهر می باشند .

در شهرستان بوکان آثار تارخی زیادی از دوران حکومت ساسانیان و اشکانیان وجود دارد و نشان میدهد این شهر پایتخت  حکومت آن ها بوده است به همین رو شهر بوکان یک شهر باستانی و تاریخی بوده که آثار زیادی را از  ایران کهن در خود جای داده است .

 

بوکان

 

جاذبه های گردشگری

 

مسجد جامع

 

مسجد جامع بوکان بین مردم و گردشگران از محبوبیت و احترام بالایی برخوردار است ، این بنا به دست علی صفهانی ساخته شده است و مجاور با قلعه سردار قرار دارد و یکی از بزرگ ترین که مهم ترین مساجد استان آذربایجان غربی نیز شناخته شده است .

 

آرامگاه سرداران مکری

 

آرمگاه سرداران مکری در پارک عمومی  ملت شهر بوکان قرار دارد و یکی از مکان های جذاب گردشگری این شهر می باشد که این بنای تاریخی از دوران قاجار به یادگار مانده است .

آرامگاه سردارام مکری شامل «سردار عزیزخان مکری»، «محمد حسین خان مکری»، «قاضی حسین مکری» و «علی خان مکری» می باشند .

آرامگاه سردار مکری  شامل حیاط کوچک با مقبره مستطیلی شکل گنبدی با الگوی چلیپا در مرکز که شامل ایوان سنگی با دو ستون بوده و دو دهلی نیز در و طرف  خود دارد .

 

قلعه سردار بوکان

 

قلعه سردار بوکان یکی از مکان های تاریخی و قدیمی در شهر بوکان می باشند که قدمت آن برای دوران ناصرالدین شاه می باشد . با اینکه 90 درصد این بنا از بین رفته است اما هنوز جذابیت خود را حفظ نموده است

 

از دیگر مناطق گردشگری این شهر میتوان به مسجد روستای حمامیان ، منطقه شکار ممنوع سه کانیان ، خاتقاه شیخ شمس الدین ، تپه باستانی قلایچی ، قار دوکچی بوکان می باشند  که افراد میتوانند در  صورت مسافرت  به این شهر این مکان ها را برای گردش خود انتخاب نمایند .

 

با توجه به فضا و جاذبه ی گردشگری بالا و جذب توریست سالانه بالا ،  خصوصا در فصل بهار و تابستان به شهر بوکان  هتل ها ، مهانسرا ، رستوران و . . زیادی در اینشهر بنا نهاده شده اند  که افراد میتوانند با در دست داشتن کارت های تخفیف  مسافرت و اسکانی آسان با هزینه بسیار پائین تر را تجربه نمایند که قطعا این مسئله سبب آرامش خیال بیشتر و رضایت افراد میگردد .

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل