بهترین راهکار برای مدیریت پول چیست؟

بهترین راهکار برای مدیریت پول چیست؟

برای مدیریت پول افراد باید مخارج و درآمد را به طور دقیق  بررسی کنند تا   کاملا متوجه درآمد خود و وضعیت اقتصادی خود باشند برای اینکار توصیه میشود تا در دم اول تمام فیش و فاکتور های خرید را نگه داشته و آن ها را به صورت جداگانه در دفتر بنویسید و هزینه تمامی  مخارج را به سرعت یادداشت کنید.

 

مدیریت پول

 

برای اینکار میتوان هزنیه ها را دسته بندی و یا همه را باهم نوشت و جمع ببست و جمع کل هزینه ها را به دست آورد  بعد از نوشت مخارج و مدیریت هزینه ها ی صرف شده موجه میشوید چه بخشی مخارج  اصلی چه مخارجی  لازم و چه مخارجی بیهوده بوده است داده‌اند، پس آن‌ها را دقیق‌تر بررسی کنید تا پول بیشتری پس انداز شود مخارج اضافی را حذف کنید

پس از اینکه مخارج یادداشت شدند و حساب کتاب کردید با توجه به  زمان درآمد خود  برای هر گروه بودجه‌ی هفتگی یا ماهانه در نظر بگیرید و حقوق مکاهانه و یا هفتگی خود را یادداشت نمایید و طوری برناه ریزی کنید تا  کل بودجه از درآمدتان کمتر باشد تا امکان پس انداز هم فراهم شود.

 

مدیریت پول

برای مخارج برنامه ریزی کنید

 

برای حذف مخارج غیر ضروری و بیهوده و همچنین خرید های غیر فکر شده که هزینه های زیادی بر دست ما میگذارد و برای اینکه این مخارج غیرضروری را  نداشته باشید، وقتی در  خانه در سکوت با آرامش فکری هستید  لیست خریدهای اصلی  را بنویسید.

همچنین لیستی از مخارج ضروری مانند انواع اقساط و قبض ها تهیه کنید و پول درامد خود را برای آن ها کنار بگذارید
همیشه برای خرید های خود  به چند مغازه مراجعه کنید  تا قیمت  به صرفه ی وسیله موردنظر خود را  را پیدا کنید.  وقتی که دقیقا بدانید به دنبال چه چیزی هستید، کمتر در فروشگاها می ماند و میدانید چه میخواهید و از خرج و خرید های غیر ضروری پرهیز میکنید.

بخشی از درآمد خود را برای مخارج رفاهی مانند رستوران ، تفریح ، مسافرت در نظر بگیرید و ما بقی درآمد را برای پس انداز کنار بگذارید.

 

فرصت طلایی

 

خوشبختانه با تغییرات هر روزه و پیشرفت جهانی این روزها میتوانیم با تحقیق صرفه جویی کرده و از خدمات نوین و آسان بهره ببریم

یک راهکار عالی که این روزها وجود دارد و میتواند پس انداز افراد را به 3 برابر و یا بیشتر افزایش دهد استفاده از کارت های تخفیف می باشد .

این کارت ها میتوانند امکان تخفیف را در مراکز خرید و رفاهی فراهم آورند بنابراین افراد در هزینه مخارج خود نیز میتوانند پس انداز خوبی داشته باشند .

یکی از شرکت های عالی ارائه کارت تخفیف که فروشگاها و مراکز متعدد را تحت پوشش خود قرار داده است  و افرد میتوانند  صرفه جویی در هزینه ها را در مخارج داشته باشند شرکت کارت تخفیف رهایش یار فردای ایرانیان می باشد .

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل