بوکان کجاست؟ قدم به قدم در شهر بوکان

بوکان کجاست؟ قدم به قدم در شهر بوکان

شهرستان بوکان ، واقع در آذربایجان غربی بوده که منطقه  کردنشین و پر جمعیت این استان شناخته شده است و در جنوب مرکزی دریاچه ارومیه قرار دارد  . این شهر کوهستانی با آب و هوای معتدل خود با شهر های میاندوآب ، سقز ، شاهین دژ ، مهاباد ، سردشت همسایه می باشند از معروفیت این شهر میتوانیم به آب و هوای استپی آن اشاره نماییم که در زمستان ها سرد و در تابستان ها گرم می باشد  . این شهر تاریخی و باستانی با جاذبه های گردشگری فراوان خود توانسته است مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گیرد و از جاذبه های گردشگری محبوب آذربایجان غربی شناخته شده است .  

 شهرستان بوکان

  این شهر تاریخی و خوش آب و هوا در فصل  تابستان با گردشگران بسیار زیادی رو به رو میشود  و همشهریان عزیزان بوکان با مهان نوازی عالی خود پذیرای مهمانان و گردشگران این شهر می باشند . در شهرستان بوکان آثار تارخی زیادی از دوران حکومت ساسانیان و اشکانیان وجود دارد و نشان میدهد این شهر پایتخت  حکومت آن ها بوده است به همین رو شهر بوکان یک شهر باستانی و تاریخی بوده که آثار زیادی را از  ایران کهن در خود جای داده است .   بوکان  

جاذبه های گردشگری

 

مسجد جامع

  مسجد جامع بوکان بین مردم و گردشگران از محبوبیت و احترام بالایی برخوردار است ، این بنا به دست علی صفهانی ساخته شده است و مجاور با قلعه سردار قرار دارد و یکی از بزرگ ترین که مهم ترین مساجد استان آذربایجان غربی نیز شناخته شده است .  

آرامگاه سرداران مکری

  آرمگاه سرداران مکری در پارک عمومی  ملت شهر بوکان قرار دارد و یکی از مکان های جذاب گردشگری این شهر می باشد که این بنای تاریخی از دوران قاجار به یادگار مانده است . آرامگاه سردارام مکری شامل «سردار عزیزخان مکری»، «محمد حسین خان مکری»، «قاضی حسین مکری» و «علی خان مکری» می باشند . آرامگاه سردار مکری  شامل حیاط کوچک با مقبره مستطیلی شکل گنبدی با الگوی چلیپا در مرکز که شامل ایوان سنگی با دو ستون بوده و دو دهلی نیز در و طرف  خود دارد .  

قلعه سردار بوکان

  قلعه سردار بوکان یکی از مکان های تاریخی و قدیمی در شهر بوکان می باشند که قدمت آن برای دوران ناصرالدین شاه می باشد . با اینکه 90 درصد این بنا از بین رفته است اما هنوز جذابیت خود را حفظ نموده است   از دیگر مناطق گردشگری این شهر میتوان به مسجد روستای حمامیان ، منطقه شکار ممنوع سه کانیان ، خاتقاه شیخ شمس الدین ، تپه باستانی قلایچی ، قار دوکچی بوکان می باشند  که افراد میتوانند در  صورت مسافرت  به این شهر این مکان ها را برای گردش خود انتخاب نمایند .   با توجه به فضا و جاذبه ی گردشگری بالا و جذب توریست سالانه بالا ،  خصوصا در فصل بهار و تابستان به شهر بوکان  هتل ها ، مهانسرا ، رستوران و . . زیادی در اینشهر بنا نهاده شده اند  که افراد میتوانند با در دست داشتن کارت های تخفیف  مسافرت و اسکانی آسان با هزینه بسیار پائین تر را تجربه نمایند که قطعا این مسئله سبب آرامش خیال بیشتر و رضایت افراد میگردد .
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم