ویژگی بهترین متخصص دندانپزشک در تهران

ویژگی بهترین متخصص دندانپزشک در تهران

شهر پایتخت نشین تهران با جمعیتی بیش از 8 میلیون نفر و تعداد زیاد متخصص دندانپزشک در آن، انتخاب متخصص دندانپزشکی را برای رفع نیازهای دهان و دندان سخت کرده است. رهایش سعی دارد در این مقاله ویژگی بهترین متخصص دندانپزشک در تهران را ساده و روان برای شما بازگو کند تا شما را از این آشفتگی در بیاورد.  

متخصص دندانپزشک در تهران کیست؟

  دندانپزشکی یکی از رشته های دنیای پزشکی می باشد که دارای تخصص های متفاوتی با درس های تخصصی دارد. تنوع این تخصص ها به گونه ای بوده که برخی از آنها برای مردم گنگ و ناشناخته است. از کشیدن دندان تا رفع بیماری های لثه و بیماری های عفونی دهان و دندان هر کدام شاخه های علمی و تخصصی خود را دارد. متخصص دندانپزشکی عمومی، متخصص دندانپزشکی اطفال، پاتولوژیست دهان و دندان، اندودنتیست، متخصص تشخیص بیماری های دهان و دندان،پریودنتیست، متخصص پروتزهای دندانی و متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی تنها بخشی اندک شمار از زیرمجموعه دنیای دندانپزشکی می باشد.  

ویژگی های دندانپزشک در تهران

  هر کدام از این متخصص ها بایستی ویژگی های منحصربفرد خود را داشته باشند. در ادامه به شرح ویژگی بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران می پردازیم.  

دندانپزشک شنوای خوبی است

  تمامی پزشکان الخصوص دندانپزشک باید قدرت شنوایی خود را بالا ببرد و به طور کامل به سخنان بیمار خود گوش فرا دهد. یکی از الزامات تشخیص صحیح و درست جهت درمان دقیق داشتن گوش های شنوا می باشد. زمانی که دکتر با دقت به حرفهای بیمار گوش می دهد از لابه لای حرف هایش می تواند به نکات ریزی پی ببرد که شاید با چندین آزمایش به آن نتیجه ها نرسد. توانایی این قدرت می تواند نتیجه مثبت برای دو طرف داشته باشد. دندانپزشک که از وقت معاینه به طور اصولی استفاده می کند و به مسائل بیمار گوش می دهد علاوه بر تشخیص درست، بدون شک آرامش خاطری را برای بیمار ایجاد می کند.  

آموزش های درست به بیمار توسط دندانپزشک در تهران

  درک کردن نکات بهداشتی دهان و دندان به طور علمی و تخصصی برای همگان امکان پذیر نیست. برخی پروتکل های بهداشتی از قبیل استفاده مسواک برای شست و شوی دندان پس از هر وعده غذایی، استفاده از دهانشویه های و آب نمک زدن جهت سفت شدن لثه ها بوده که تقریبا همه افراد می دانند. اما زمانی که بیماری های لثه و عفونی ایجاد می شود دیگر درمان های خانگی جوابگو نمی باشد. زمانی که بیمار به متخصص دندانپزشکی جهت درمان مشکلات دهان و دندان مراجعه می کند، دکتر تنها به تشخیص اکتفا نکند. یکی از ویژگی های بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران این است که آموزش های لازم را پس از تشخیص به بیمار ارائه دهد. هر چقدر متخصص وقت و زمان بیشتری را برای بیمار خرج کند بدون شک بیمار مراقبت های پس از تشخیص را رعایت می کند.  

دندانپزشک خوب کیسه نمی دوزد

  در اینکه متخصص بابت زحماتی که در طول دوران تحصیلات تکمیلی خود کشیده شکی وجود ندارد. اما نباید الان که زمان برداشت زحمات های آنها شده است برای پول مردم احترامی قائل نباشند. هزینه خدمات دندانپزشکی نه تنها در تهران بلکه در دیگر شهرهای ایران بسیار گران می باشد. از این رو بیشتر مردم از رفتن به دندانپزشکی جهت رفع مشکلات دهان و دندان خود امتناع می کنند. بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران بسته وضعیت مالی بیمار و شناختی که از وی دارد بایستی در هزینه خدمات دندانپزشکی از جمله عصب کشی دندان، کشیدن دندان، کشیدن دندان عقل، جراحی بیماری های لثه، رفع بیماری های لثه، ایمپلنت، کامپوزیت و دیگر موارد انصاف خود را به میان آورد.  

دندانپزشک به بیمار احترام می گذارد

  قطعا هر دندانپزشکی از سالن های انتظار شلوغ مطب و کلینیک خود دلشاد می شود. اما این خوشحالی تنها برای متخصص می باشد. بیماری که از درد دندان رنج می برد دیدن این سیل جمعیت بیشتر او را عصبی می کند. انتظار طولانی برای رسیدن نوبت دندانپزشکی حوصله بیمار را سر می برد. بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران باید این موضوع را به درستی درک کند و هنگام ورود بیمار به اتاق معاینه با وی رفتاری آرام و احترام وار داشته باشد. مدیریت دقیق زمان، درمان صحیح و داشتن نظم و وقت شناسی برای یک متخصص دندانپزشکی جزو الزامات خصوصیات بهترین دندانپزشک در تهران است.   دندانپزشک در تهران  

دندانپزشک فردی تمیز است

  زمانی که بیمار به مطب دندانپزشکی یا کلینیک وارد می شود در نگاه اول انتظار مکانی تمیز و درخشان را دارد. حساسیت های وسایل و تجهیزات دندانپزشکی به حدی می باشد که بیمار را با استرس و ترس وا می دارد. چنانچه مطب یا کلینیک و یا حتی خود متخصص عاری از نکات بهداشتی باشد بیمار را از رفتن دوباره به آنجا منصرف خواهد کرد. عدم رعایت نکات بهداشتی در مطب های دندانپزشکی می تواند آغاز ابتلا به بیماری های عفونی مانند ایدز و هپاتیت باشد. شست و شوی هر روزه مطب یا کلینیک، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و استریل می تواند خیال بیمار را از وجود مکانی آلوده راحت کند.  

سابقه کاری و علمی دندانپزشک در تهران

  از ویژگی های بارز بهترین دندانپزشکی در تهران به سابقه کار دندانپزشک برمی گردد. هر چقدر دانش و بار علمی متخصص بیشتر باشد از سوی دیگر نحوه تشخیص و درمان بیمار نیز سریعتر و بدون عوارض می باشد. سابقه تحصیلی، کاری و تجربی دندانپزشک به شما معرفی می کند که به کجا اعتماد کرده اید. البته از اینکه غافل نشوید که دندانپزشک هایی که تازه شروع به کار کرده اند، قبل از آغاز کار دوره های تخصصی کارآموزی خود را پشت سر گذرانده اند. از این می توانید با کمی استرس دندان های خود را به دستان آنها بسپارید.  

دندانپزشک تشنه یادگیری است

  در دنیای پر از امکانات و تکنولوژی نیاز است که متخصص دندانپزشکی با تغییرات دنیای مدرن خود را به روز کند. هر روزه تکنولوژی و تجهیزات پزشکی جدید وارد بازار می شود و نیاز است که متخصص دندانپزشکی خود را طبق علم روز به روز کند.  

مهارت در تشخیص و درمان

  از ویژگی های بهترین دندانپزشک در تهران نمی توان تنها به موارد اخلاقی و مکانی اشاره کرد. اینکه دندانپزشک بتواند تشخیص مطمئن و درستی را به بیمار ارائه دهد محتاج علم و دانش می باشد. هر چقدر دندانپزشک متخصص و بار علمی زیادی داشته باشد می تواند طرح درمان سریعی را برای بیمار پیاده سازی کند.  

دندانپزشک خوب همیشه در دسترس است

  خیلی از ویژگی های خوب دندانپزشک می تواند سرزبان ها باشد الخصوص اینکه بیشتر وقت ها در دسترس می باشد. اینکه دندانپزشک در زمان و ساعت خاصی در دسترس باشد و کار بیمار را در اسرع وقت انجام دهد باعث محبوبیت هر چه بیشتر دندانپزشک خواهد شد. ساعت کاری مطب دندانپزشکی یا کلینیک باید زمانبندی و براساس مدیریت زمانی چیده شده باشد.  

کارت تخفیف دندانپزشکی

  این روز ها صحبت زیادی از کارت تخفیف می شود و بیشتر افراد از داشتن آن بهره مند هستند، کارت تخفیف  کارتی برای آسایش و رفاه بیشتر افراد و خانواده می باشد چرا که با داشتن این کارت میتوان در مراکز طرف قرار داد  با شرکت کارت تخفیف، از تخفیف های بسیار زیادی بهره مند شد که  تاثیر بسیار زیادی بر کاهش هزینه های خانواده دارد و یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه ها می شود. اگر شما نیزمایل به استفاه و داشتن کارت تخفیف جهت هزینه های خدمات دنداپزشکی می باشید، با رهایش یار فردای ایرانیان همراه باشید چرا که یک پیشنهاد ویژه را برای شما عزیزان خواهیم داشت.  
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم