لیست بهترین دکتر داروساز

لیست بهترین دکتر داروساز

تا پیش از جنگ جهانی دوم، خبری از داروهای آنچنانی برای دکتر ها نبود. اما در دنیای امروز هم تعداد لیست دکتر داروساز بیشتر شده و هم دسترسی به داروها بسیار راحت تر شده است. یک امر مهم و خطیر در خصوص حرفه داروسازی، اطلاعات و آگاهی داروساز از داروهای جدید و نحوه تعیین دوز و مقدار مصرف آن است. افزایش تولید دارو و داروساز در طی سالهای اخیر سبب شده است برای پیدا کردن داروهای مورد نیاز دست به دامن رهایش شد و لیست دکتر داروساز را با دقت فراوان بررسی کرد.

دکتر داروساز کیست؟

داروساز یا فارماکولوژیست در طول تحصیل خود از دروس داروسازی استفاده کرده و با انواع داروها در طول دانشجویی خود آشنا می شود. وظایف دکتر داروساز که جزو تیم مراقبتی بهداشتی روزانه می باشد، بسیار متعدد می باشد و در همین راستا نیز به بیماران کمک می کند.  به جرات می توان داروسازها را به عنوان دم دست ترین افراد در کادر درمانی قلمداد کرد، زیرا به راحتی و بدون دردسری خاصی می توان آن ها را پیدا کرد و از علم و دانش آنها بهره برد. اگر لیست دکتر بیهوشی و  دکتر داروساز را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که تمامی این دکترها اطلاعات زیادی درخصوص داروهای موثر، کم ضرر و پر اثر دارند. این دکترهای داروساز در طول دوره دانشگاهی خود تحت آموزش قرار می گیرند تا با انواع مکانیسم های بیوشیمایی داروهای مختف آشنا شوند. علاوه بر دانش کالبدشناسی، فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی را نیز در همین دوره به خوبی یاد می گیرند.   دکتر داروساز  

وظایف دکتر دارو ساز

دکتر داروساز مانند دکتر ژنتیک دارای وظایف متعددی بوده که در اینجا به بخش مختصری از این وظایف اشاره خواهیم کرد. بازبینی نسخه از وظایف داروساز می توان به مهم ترین آن که سازماندهی داروهای مورد نیاز بیماران و آماده سازی آن برای مصرف اشاره کرد. بدون شک چک کردن و به اصطلاح پر کردن یک نسخه و آماده کردن آن یک کار ساده و آسان نیست. دقت و دانش در این خصوص حرف اول را می زند. یک دکتر داروساز بایستی تمامی نسخه را چک کند و همه داروهایی که پزشک متخصص برای بیمار تجویز کرده است به خصوص از نظر دوز تجویزی، به خوبی مورد بررسی قرار دهد. علاوه براین داروساز باید دارو را از نظر تداخل با دیگر داروها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. در برخی موارد تعامل با دارو و یا اثرات جانبی آن می تواند برای بیمار بسیار خطرناک باشد. شاید نیاز باشد که داروساز برای تایید انتخاب دارو دوباره با پزشک معالج همفکری داشته باشد و یا در تغییر دوز دارو برای پزشک معالج توصیه هایی داشته باشد. نه تنها یک  داروساز بلکه تمامی لیست دکتر داروساز بایستی تمام اطلاعات مربوط به دارو و نوع مصرف آن را برای بیمار شرح دهند. پس از توضیح دادن داروساز با کمک برچسب ها نحوه مصرف را برای بیمار آماده می کند. آماده کردن داروها تمامی داروهایی که در داروخانه جمع شده اند، برای عرضه و فروش به بیمار نیستند. برای درمان برخی از بیماری ها نیاز است که داروساز از طریق فرمول های خاص و با مواد اولیه داروهای خاصی را تهیه نماید. برای تهیه این داروها نیاز به مهارت و دانش حرفه ای می باشد. به طور مثل ساخت کرم ها، پمادها و مواد بهداشتی بایستی براساس علم و دانش تهیه شود. برای  داروساز که در داروخانه های ترکیبی کار می کند، احتمال ساختن داروهای پیچیده تری نیز وجود دارد. وظایف لیست دکتر داروساز که در این داروخانه مشغول به کار هستند، شامل ساخت داروها با فرمولاسیون خاص و قرار دادن آن در داخل کپسول ها و اشکال مختلف دارویی می باشد. ارائه مشاوره  علم و دانش دکتر داروساز همانند متخصص ریه به حدی بوده که می تواند در زمینه انواع داروها و تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم آنها برای بیماران به راحتی توضیح دهد. این دکترها اطلاعات وسیعی از کم اهمیت ترین دارو گرفته تا مهم ترین داروی مسکن و حتی داروهای مخدر را دراختیار دارند. برای نمونه برای تاثیر بیشتر داروها نیاز است که مشخص شود این دارو درست قبل از غذا و یا بعد از غذا مصرف شود. علاوه براین باید بیماران از بهترین راه مصرف دارو آگاه شود. منظور این است که چه زمانی و به چه شکلی بایستی دارو مصرف شود. برای نحوه مصرف داروها نیاز است که داروساز سن، وزن، جنس و سایر داروهای مصرفی و حتی شرایط دیگر سلامتی بیمار را در نظر بگیرد. دیگر خدمات درمانی داروساز دکتر داروساز و دکتر کلیوی به عنوان یک متخصص حوزه بهداشت و سلامت در مراکز درمانی مشغول به فعالیت می باشد و نحوه کار این دکترها به نوعی بوده که به راحتی می توان با آنها ارتباط برقرار کرد. بدون شک برای شما پیش آمده است که بارها و بارها به یک داروساز خاص مراجعه کرده باشد و از او لیست داروهای مصرفی را دریافت کرده اید. براین اساس یک داروساز می تواند چگونگی عملکرد داروها بر بیمار و وضعیت کلی سلامت او را مورد ارزیابی قرار دهد. وجود این ارتباط نزدیک می تواند برای داروساز و بیمار بسیار مفید بوده و روند بهبودی را برای بیمار بیشتر کند.

لیست بهترین دکتر داروساز

تعداد بیشمار  داروساز قطعا همگان را برای انتخاب بهترین  داروساز دچار مشکل و دودلی می نماید. از این رو رهایش با ارائه لیست دکتر داروساز این روند را برای شما عزیزان آسان تر نموده است مانند:
  • دکتر شبنم دهداری، دکتر داروساز
فارغ التحصیل از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آدرس: خوزستان، ماهشهر، داروخانه دکتر شبنم دهداری تلفن: 06152363620
  • دکتر مژگان اسفندی، دکترای حرفه ای داروسازی
آدرس: تهران، پیروزی، میدان بروجردی، حیابان اندرزگو، درمانگاه 17 شهریور تلفن: 02133348445
  • دکتر غلامحسین میرزاده زاده، داروساز
آدرس: تهران، تجریش، خیابان نیاوران، بعد از پارکینگ شهرداری، پلاک 484 تلفن: : 02122741411
  • دکتر محمد رضا خواجوی، دکترای حرفه ای داروسازی
آدرس: تهران، امام خمینی، نرسیده به میدان حسن آباد، بیمارستان سینا تلفن: 02166701043
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم