صرفه جویی در هزینه های زندگی - راهکار و راه حل

صرفه جویی در هزینه های زندگی – راهکار و راه حل

همانطور که میدانید برای ثروتمند بودن و  موفق شدن در زندگی  اللخصوص زندگی های امروزی باید نحوه  صرفه جویی در هزینه های زندگی را بلد بود و آن ها را عملی کرد. متاستفانه بیشتر ما نحوه چگونگی صرفه جویی را نمیدانیم به همین خاطر دچار بی برنامگی در خرج و مخارج میشویم و همین موضوع میتواند پس انداز ما را کم و خرج های مارا زیادتر کند ، در رابطه با این موضوع  ما میتوانیم در ادامه مطلب با نکاتی مهم در خصوص نحوه پس از انداز کردن آشنا شویم و قدمی جدی در بهتر زندگی کردن و  پس انداز برداریم.  

 صرفه جویی در هزینه های زندگی

  صرفه جویی ، نحوه مخارج صحیح را می گویند به این صورت که مصرف باید به درستی انجام گیرد  برای اینکه اصول صرفه ایی را بلد باشیم قطعا نیازمند آموزشی صحیح هستیم تا با روش های  ساده و آسان بتوانیم بهترین و محکم ترین قدم های تاثیر گذار  در کاهش هزینه های خود داشته باشیم که در ادامه با راه حل های ساده آشنا خواهیم شد تا با عملی کردن و به اجرا درآوردن آن ها صرفه جویی  صحیحی را در مخارج خود داشته باشیم.   صرفه جویی در هزینه  

راه حل در جهت صرفه جویی هزینه ها

 

فهرست

  ابتدا باید فهرستی را از لوازم ضروری زندگی خود تهیه کنید از خوراکی ها و اقلام مورد نیاز خانه و …  سپس  طبق لیست تهیه شده خرید کنید و خرید های غیر ضروری و خارج لیست را کنار بگذارید .  

یادداشت

  پس از خرید کلیه لوازم خود ، قیمت های آن ها را یادداشت کنید از این طریق  مقدار هزینه انجام شده خود را دقیق دارید و میدانید چه مقدار پول را صرف چه کاری کرده اید .  

پول

  شما باید ابتدای ماه و یا زمان گرفتن حقوق خود بخشی از پول خود را برای صرف هزینه خرید های اصلی ، برخی را برای اجاره  اقساط  و بخشی را برای پس انداز و تفریح کنار بگذارید و اینگونه میتوانید با برنامه ریزی دقیق پس انداز های خود را در هر ماه افزایش دهید ، بنابراین بهترین کار این است در زمان رفتن به بیرون و همچنین هنگام رفتن به خرید پول به اندازه  را با خود ببرید تا داشتن بخش زیادی از پول به همراه شما ، سبب وسوسه و خرج های غیر لازم شما نشود.  

خرید صحیح

  بهتر است خرید خانه را در فروشگاهایی که تحفیف قرار داده اند انجام دهید و مغازه های که تخفیف خورده اند را برای خرید های خود انتخاب کنید و برای خرید پوشاک و کیف و کیفش زمان آخر فصل را در نظر بگیرید تا با هزینه ایی بسیار پایین تر رو به رو شوید  و اینگونه میتواید صرفه جویی بالایی را انجام دهید .  

 غذاهای بیرون

  بخش زیادی از هزینه ها میتوانند به غذاهای بیرون اختصاص یابند  که میتوانند سبب از دست رفتن بخش زیادی از پول ماهانه شوند بدون اینکه متوجه شویم هزینه را صرف چه کاری کرده ایم برای رفع چنین وضعیتی بهترین کار حذف غذاهای بیرون به صورت روزانه و هفتگی می باشد و بهتر است به هفته ایی یک وعده و یا ماهی چهار وعده کاهش یابد  که علاوه بر حفظ سلامتی پس انداز زیادی را نیز بر هزینه ها خواهد داشت .  

قبوض

  بخش زیادی از هزنیه های زندگی هر خانواده ایی صرف  پرداخت قبوض میشود که هر چه مقدار این پرداختی ها کمتر باشد قطعا  صرفه  جویی در هزینه ها بهتر صورت خواهد گرفت برای اینکار توصیه میشود افراد در روز های سرد از لباس های گرم بیشتری استفاده کنند و در روز های گرم  ساعات اوج مصرف انرژی را برای روشن کردن کولر انتخاب نکنند و همچنین در تمام فصل  مصرف بهینه ایی در  استفاده از لوازم برقی  خود داشته باشند و ساعات کاهاش  مصرف انرژی را برای استفاده از لوازم برقی خود انتخاب نمایند.  

صرفه جویی در هزینه ها با برنامه ریزی

  بهتر است از خرید اجناس گران بپرهیزید و حتما برای خرید هر چیزی  حتی کوچک تحقیق کنید ،  از وسیله های نقلیه عمومی و به صرفه برای رفت و آمد خود استفاده کنید ، خرید های غیر ضروری و تفریحات اضافی را فراموش کنید .  

کارت تخفیف رهایش

  برای بیمه مخارج  خود و برای عملی کردن داشتن پس انداز در زندگی خود حتما برای داشتن کارت تخفیف اقدام کنید تا در خصوص کلیه خرید های خود مانند  اقلام ضروری خوراکی  و کلیه لوازم موجود در فروشگاها ، خرید پوشاک ، آرایشگاها ، تعمیرگاه ، خدمات درمانی ، رستوران ، هتل و . . . با تخفیف زیادی رو به رو شوید  و تنها بخشی از مخارج را پرداخت نمایید . کارت تخفیف میتواند پس انداز زندگی هر فردی را چندین برابر کند و بهترین راه در صرفه جویی مخارج زندگی خانوادها می باشد که بهترین آن ها را میتوان کارت تخفیف رهایش یار فردای ایرانیان نامید که با تحت پوشش قرار دادن انواع فروشگاها  و مغازه های مختلفی در سرتاسر کشور توانسته است کمک شایانی در  بهتر شدن زندگی خانواده ها نماید و زندگی راحتتری را برای آن ها در نظر بگیرد .  
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم