لیست بهترین رستوران در قم

لیست بهترین رستوران در قم

رستوران در قم از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به جمعیت زیادی که به صورت سالیانه به این شهر سفر می کنند باید تعداد زیادی رستوران در این شهر وجود داشته باشد که به طور با کیفیت قادر به ارائه خدمات به مشتریان و مسافران وارد شده به قم باشند. خوشبختانه قم از نظر شرایط رستوران ها در وضعیت خوبی قرار دارد و رستورانهای زیادی در این شهر سرویس ارائه می دهند. در این شهر حتی رستوران های بین المللی نیز وجود دارد که برای ارائه خدمات و غذا به مسافران خارجی نیز آماده هستند.

انواع رستوران در قم

رستورانها و بازار در قم دارای انواع مختلفی است و به بخش های ذکر شده در قسمت زیر تقسیم می شود:
  • رستوران سنتی: رستورانهای سنتی قم دارای چیدمانی سنتی هستند و تمامی لوازم و یا اکثر لوازم مورد استفاده توسط این رستوران ها به صورت سنتی می باشد و در این رستوران ها می توان انواع چلو و کباب را سفارش داد. سفره خانه سنتی هزار و یک شب در قم از جمله رستوران های سنتی در این شهر است.
  • کافه رستوران: کافه رستوران  به صورتی است که در آن می توان هم به صرف غذا پرداخت و هم انواع کافه و قهوه را در آن میل کرد. چیدمان این نوع از رستوران های قم نیز به صورت کافی شاپ ها است. از جمله این کافه رستورانها  می توان به کافه رستوران ایتالیایی لیان در قم اشاره کرد.
  • باغ رستوران: باغ رستورانها همان طور که از نام آنها پیداست به صورت یک محوطه سرسبز بزرگ و باغ مانند هستند که در داخل آنها رستوران قرار دارد. غذاهای که در باغ رستوران ها می توان سرو کرد بستگی به امکانات رستوران مربوطه دارد اما معمولا در باغ رستوران ها فست فود و انواع کباب و دیزی قابل سفارش است.
  • رستوران شبانه روزی: با توجه به حجم زیاد مسافرت هایی که به شهر قم صورت می گیرد و تردد زیاد مسافران در این شهر، مسلما دسترسی به رستورانهای شبانه روزی مساله مهمی است تا نیاز مسافرانی که به دلایل مختلف به این شهر سفر می کنند، تامین شود.
  • رستوران با خدمات سفارش آنلاین: برخی از انواع رستوران در قم دارای قابلیت سفارش آنلاین غذا هستند و عزیزانی که به هر دلیلی نمی توانند در شهر قم به رستوران مورد نظر خود به صورت حضوری مراجعه کنند، می توانن به این رستوران ها به صورت آنلاین و اینترنتی سفارش غذا دهند و غذای خود را در محل مورد نظر دریافت کنند.
با استفاده از اپلیکیشن دلینو می توانید علاوه بر سوغات قم از انواع رستوران های آنلاین قم غذا سفارش دهید و استفاده از این امکانات برای مسافران شهر قم نیز گزینه بسیار مناسبی است. از جمله رستوران های آنلاین قم می توان: رستوران فرنگی مایسالانژ، کباب سرای نعمت، فست فود چیکو، رستوران مرتضوی و … را نام برد.   رستوران در قم  

آیا در شهر قم می توان از قابلیت های اسنپ فود استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوشبختانه در شهر قم نیز استفاده از امکانات و قابلیت های اسنپ فود امکان پذیر است و عزیزان هم وطنی که در شهر قم زندگی می کنند و یا مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، می توانند با استفاده از اسنپ فود از رستوران های مورد نظر غذا سفارش دهند. برای اطلاع از رستورانهایی که در لیست اسنپ فود قم قرار دارند، می توانید با مراجعه به وب سایت اسنپ فود و انتخاب شهر قم و گزینه رستوران، لیستی از این رستوران ها را مشاهده کنید و غذای مورد نظر خود را از رستوران مورد نظرتان سفارش دهید. از جمله این رستورانها نیز می توان به رستوران هشتگ، چارمین، فست فود چترا و … اشاره کرد.

معروف ترین رستوران در قم

برخی از انواع رستوران ها شهرت زیادی پیدا کرده اند و معمولا  اشخاص ترجیح می دهند که غذاهای خود را در معروف ترین وبهترین رستوران های شهر میل کنند. از جمله معروف ترین رستورانهای و هتل در قم عبارتند از: رستوران ارگ سالاریه، رستوران مرتضوی، رستوران البرز، رستوران خادم، رستوران مدائن، رستوران مروارید، رستوران سنتی، رستوران خلیج فارس و ..

آیا رستوران ها غذاهای سنتی را نیز ارائه می دهند؟

بعضی از انواع رستورانها خصوصا رستوران های سنتی، مطبخ ها و کیترینگ های این شهر به ارائه برخی از انواع غذاهای سنتی قم نیز می پردازند و عزیزانی که به این رستورانها مراجعه می کنند می توانند انواع غذاهای سنتی قم را نیز سفارش دهند تا با غذاهای سنتی آنها  و فرهنگشان آشنا شوند. زیرا همان طور که می دانید غذای هر شهر بیانگر فرهنگ آن شهر است و برای معرفی هر شهر و فرهنگی معمولا از شناسنامه غذاهای آن شهر نیز استفاده می کنند تا بتوانند فرهنگ مردم یک شهر را بهتر نمایش دهند. در این خصوص نیز لازم به ذکر است که غذاهای قم معمولا توسط ماده غذایی به نام قمبید تهیه می شوند که قمبید نوعی ترب است و برای از بین بردن شوری آب و رفع مضرات شوری آب در غذاهای قم مورد استفاده قرار می گیرد و این موضوع نیز نشان دهنده وضعیت شهر قم از دیرباز تا کنون می باشد.
برچسب ها: ,
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم