لیست متخصص ارتوپدی

لیست متخصص ارتوپدی

سیستم ارتوپدی که شاخه ای از جراحی بوده در خصوص اندام های حرکتی بدن فعالیت دارد. این سیستم حرکتی شامل مفاصل، استخوان، عضلات و دیگر بافت های انسان بوده که در زمان بروز مشکلات برای رفع آن به متخصص ارتوپد مراجعه می شود. امروز موج زیاد متخصص های ارتوپدی سبب شده است که برای انتخاب بهترین متخصص ارتوپد مجبور خواهید شد به لیست متخصص ارتوپدی که رهایش آن را تهیه کرده است، مراجعه کنید.

متخصص ارتوپدی کیست؟

نقش متخصص ارتوپدی همانند متخصص مغز و اعصاب زمانی خود را نشان می دهد که سیستم اسکلتی عضلانی از قبیل ستون فقرات و مفاصل اصلی نیاز به ترمیم و درمان داشته باشند. تنوع شاخه های ارتوپدی سبب شده است که کارهای متنوع و زیادی را انجام دهند. علاوه برایت متخصص ارتوپد درخصوص توانبخشی، رفع مشکلات عضلانی و استخوان دستی بر آتش دارد. در بیشتر مواقع بیماران وظایف متخصص را برای درمان شکستگی استخوان و آرتریت می دانند. اما باید متذکر شد که متخصص ارتوپدی در طول دوران آموزشی خود، دانش چگونگی درمان بیماری های دستگاه حرکتی بدن را به خوبی یاد گرفته است. در کشور ایران متخصص پس از گذراندن دوره 7 ساله پزشک عمومی و همچنین گذراندن آزمون صلاحیت علمی و عملی می تواند درمان بیماری های اسکلتی را به خوبی فراگیرد.

اعضای تشکیل دهنده تیم درمان ارتوپدی

زمانی که بیمار به مشکلات عدیده عضلانی و استخوانی دچار می شود تنها راه درمان کمک گرفتن از تیم ارتوپدی می باشد. این تیم از متخصص و دکترهای زیر تشکیل شده است. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی: زمانی که نیاز باشد اختلالات عصبی و عضله ای را تشخیص دهیم از متخصص طب فیزیکی و توانبخشی کمک گرفته می شود متخصص درد: در شرایطی که بیمار دارای دردهای شدید باشد و با روش های عادی متخصص ارتوپد قادر به کنترل آن نباشد از متخصص درد کمک گرفته می شود. فیزیوتراپیست: بعد از انجام عمل جراحی بیمار نیاز دارد که بازتوانی شود. این کار با تمرینات ورزشی و یا وجود فیزیوتراپیست به خوبی امکان پذیر است. کار درمانگر: کاردرمانگر درخصوص آموزش به بیمار جهت انجام فعالیت های کاری ایفاد نقش می کند. پس از تشخیص متخصص ارتوپدی، نیاز به کاردرمانگر ایجاب می شود. ارتوپد فنی: این دسته از ارتوپدهای فنی با طراحی و ساخت انواع ارتز ها و برحسب نیازهای بیماران به متخصص کمک می کنند.

وظایف اصلی متخصص ارتوپدی

اگر لیست متخصص ارتوپدی و یا متخصص گوش و حلق و بینی را پیش رو دارید می توانید براساس فاکتورهای زیر در ابتدا وظایف اصلی آن را بشناسید و طبق آن بهترین متخصص ارتوپدی را پیدا کنید.
 • تشخیص و درمان آسیب های استخوان، مفاصل
 • تشخیص و درمان شکستگی ها و در رفتگی ها
 • تشخیص و درمان پاره شدن تاندون و رباط
 • درمان آسیب های وارده در اثر ورزش
 • درمان مفاصلی که دچار آرتروز و ساییدگی شده اند
 • درمان عفونت اندام ها
 • تشخیص تومورهای استخوانی و بافت های نرم اندام
 • تشخیص بیماری های مادرزادی

انواع عمل های جراحی ارتوپدی

یکی از روش های درمانی برای بیماران استفاده از جراحی ارتوپدی بوده که توسط متخصص ارتوپدی انجام می شود. از جمله جراحی های ارتوپدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کارگذاشتن پلاتین (برای جااندازی شکستگی هایی که به حالت باز و یا بسته بوده و پس از آن متخصص  با کمک عمل جراحی آن را فیکس می کند)
 • تعویض مفصل (در این روش متخصص ارتوپدی مفصلی را که کاملا خراب شده و دیگر امیدی به ادامه کار آن نیست را برداشته و با یک مفصل مصنوعی جایگزین می کند)
 • آرتروسکوپی (در این روش برای تشخیص بیماری های مفصلی و درمان آن، متخصص ارتوپدی از طریق سوراخ ریزی که بر روی پوست بیمار ایجاد می کند، لوله هایی را به درون مفصل می فرستد با این عمل متخصص می تواند درون مفصل را ببیند)
 • استئوتومی استخوان ها (در این جراحی می توان تغییر شکل استخوان ها را اصلاح کرد و هم ظاهر اندام ها را تغییر داد)
 • جراحی پیوند استخوان (شاید یکی از بیشترین جراحی های ارتوپدی مربوط به جراحی پیوند استخوان باشد. در این روش ارتوپد برای کمک به جوش خوردن شکستگی ها یا پرکردن جای خالی آن از پیوند استخوان استفاده می کند)
 • جراحی عصب هایی که به دلیل آسیب های وارده دچار صدمه شده اند
 • جراحی تاندون ها به منظور بدست آوردن حرکات دوباره
  متخصص ارتوپدی  

برنامه های درمانی متخصص ارتوپدی

متخصص های ارتوپدی برای ایجاد بهبودی و سلامت دوباره اندام های بیماران از هر روشی استفاده می کنند. بیشترین اقداماتی که انجام می دهند شامل موارد زیر است: فیزیوتراپی: این روش به بیماران کمک می کند که روند درمان و بهبودی منطقه آسیب دیده را سریعتر می کند. در اکثر موارد جلسات فیزیوتراپی به 10 جلسه بیشتر خواهد انجامید ورزش: نوع ورزش و نرمش های تجویز شده توسط متخصص ارتوپدی می تواند بهبودی را برای بیمار به ارمغان داشته باشد عمل جراحی: بسته به شرایط بیمار و نوع آسیب دیدگی متخصص از جراحی کمک می گیرد. در این شرایط بیمار باید براساس لیست متخصص ارتوپدی، بهترین متخصص را پیدا کند. دارو درمانی: در برخی از دسته های بیماران استفاده از داروهای درمانی که متخصص ارتوپدی تجویز می کند، می تواند بهترین درمان برای بیمار باشد.

لیست متخصص ارتوپدی

 • دکتر سامان قهرمانی جراح و متخصص۱۵٪ تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس: هشتگرد، بلوار امام،کوچه خیبر طبقه دوم شماره تماس : 02644234164
 
 • فنی وارتوپدی تن آورپارسطراحی وساخت انواع ارتز وپروتز کلینیک تخصصی آمپوناسیون توانبخشی پروتزهای هوشمند و سیلیکونی %5الی10%تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسرایران آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب بیمارستان ایرانمهر، بن بست افسر، ساختمان پزشکان بزرگمهر، پلاک10، طبقه6، واحد21 تلفن: 0212215424-25 09121950275
 
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم