لیست متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

لیست متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

یکی از انواع تخصص های جراحی به جراحی پلاستیک و زیبایی اختصاص دارد که در آن به بازسازی (ترمیم) و اصلاح شکل اندام های بدن انسان می پردازد. جراحی پلاستیک و زیبایی به دو دسته ی جراحی بازسازی و زیبایی طبقه بندی می شود. امروزه علاقه مردم به عمل های زیبایی به حدی اوج گرفته است که پیدا کردن بهترین متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بسیار سخت شده است. از این رو  کارت تخفیف رهایش با ارائه لیست متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی  و لیست متخصص خون و سرطان توانسته انتخاب را برای شما همراهان آسان تر کند. در جراحی پلاستیک که خود به عنوان زیر شاخه ای از تخصص جراحی شناخته می شود بر بازسازی نقص های صورت و بدن که می تواند در اثر اختلالات مادرزادی، تروما، سوختگی و بیماری های خاص به وجود آمده باشد. اما در جراحی زیبایی همانند جراح قلب و عروق که می تواند از آن بعنوان یک رشته منحصربفرد یاد کرد، بر تقویت و بهبود ظاهر با تکنیک های جراحی و پزشکی تمرکز کرده است. به طور معمول جراحی زیبایی را می توان در قسمت های مختلف بدن از جمله سر، گردن و بدن انجام داد. در عمل زیبایی نیازی به شرایط پزشکی خاصی نیست زیرا فرد می تواند براساس سلیقه و تمایل خود اقدام به جراحی زیبایی نماید.

متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کیست؟

برای اینکه متخصص بتواند همزمان جراحی پلاستیک و زیبایی را با هم انجام دهد، نیاز است که فوق تخصص خود را به اتمام برساند. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی پس از اتمام تحصیلات متوسطه و اخذ دیپلم در کنکور پزشکی شرکت کرده و پس از اتمام دوره 7 تا 8 ساله متخصص عمومی در رشته پزشکی موفق به اخذ درجه دکترای پزشکی عمومی نایل می شود. پس از آن که 2 سال دوره طرح پزشک عمومی را سپری کرد در آزمون دوره تخصصی شرکت کرده و بعد از طی کردن حدود 4 تا 5 سال مدارج خود را ارتقا می دهند. برای اینکه جراح پلاستیک و جراح زیبایی بتوانند فوق تخصص خود را اخذ کنند نیاز است همانند متخصص روماتولوژی در دوره های فوق تخصصی شرکت کنند. برای اخذ این درجه از علم هم نیاز است که سال دیگر را طی کند. متخصص جراحی پلاستیک

انواع جراحی پلاستیک و زیبایی کدام است؟

همان گونه که در جریان هستید امروز با وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته انواع جراحی پلاستیک و زیبایی با استفاده از رادیولوژی و سونوگرافی در قسمت های مختلف بدن قابل انجام است. برخی از این جراحی ها شامل موارد زیر است:

افزایش سایز سینه یا انلارجمنت

جراحی سینه نه تنها برای خانم ها بلکه برای آقایان هم قابل انجام است. در این جراحی که از پروتزهای محلول آب نمک یا سیلیکون و گاهی اوقات پیوند چربی استفاده می شود در آن اندازه سینه کوچک، بزرگ، رفع نابرابری سایز سینه و یا تغییر سینه پس از بارداری قابل جراحی هستند. در این جراحی برای آقایان کاهش سینه برای درمان ژنیکوماستی یا بزرگ شدن بافت پستان مردان قابل انجام است. برای اینکه جای زخم در اطراف نوک پستان و آئولا پنهان و ناپدید شود بهتر است از روش های لیپوساکشن و یا دیگر روش ها استفاده شود. زمانی که جراحی پلاستیک و زیبایی توسط لیپوساکشن انجام می شود در آن از مکش و کانون های نازک یا لوله های فلزی تو خالی کمک گرفته تا در آن چربی ها را از قسمت های مختلف بدن به راحتی خارج کرد. این چربی ها می تواند در هر قسمتی از بدن از جمله شکم، ران، باسن، بازوها و گردن باشد.

جراحی آبدومینوپلاستی

در بیماران یا افرادی که شکم آن ها حالت شلی یا افتادگی پیدا کرده است از آبدومینوپلاستی استفاده کرده تا دوباره به شکم شکل داده و آن را محکم و سفت کنند. درحین جراحی پلاستیک و زیبایی آبدومینوپلاستی، چرابی اضافی از قسمت های میانی و پایین شکم حذف شده و عضلات و فاسیای دیواره شکم و پوست دوباره جمع می شود.

جراحی پلاستیک و زیبایی بینی

افرادی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند و یا افرادی که در اثر حوادث ناگوار شکل طبیعی بینی خود را از دست داده اند، جراحی پلاستیک و زیبایی بینی را برای درمان انتخاب می کنند. در این جراحی می توان ظاهر بینی را بهبود داده و در برخی موارد تنفس را بهبود بخشید. در جراحی زیبایی بینی می توان شکل نوک بینی را تغییر داده و برآمدگی استخوان بینی را تراش داد. برای انجام جراحی بینی از برش های کوچک در داخل سوراخ بینی استفاده می شود. یکی دیگر از زیبایی های بینی کمک گرفتن از رینوپلاستی مایع است که در آن بدون جراحی پلاستیک و زیبایی می توان فرم ظاهری بینی را تغییر داد.

جراحی زیبایی پلک

یکی از اعضای حساس و زیبایی بخش صورت، چشم می باشد. چشم ها در بیشتر مواقع منعکس کننده بسیاری از حالات و حرف های ناگفته انسان می باشند. اما متاسفانه با تمام جذابیت های چشم بیشتر از دیگر اعضا زودتر پیر شده و شادابی خود را از دست می دهد. با انجام جراحی پلاستیک و زیبایی پلک، می توان تا حد زیادی از افتادگی و پف پلک ها جلوگیری کرد. این جراحی پلاستیک و زیبایی توانسته محبوبیت زیادی را در میان آقایان و خانم ها کسب کند.

وظایف و مسئولیت متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

  • ارزیابی بیماران
  • انچام روش های جراحی و غیرجراحی
  • تجویز دارو
  • پیگیری های بعد از جراحی پلاستیک و زیبایی

لیست متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

  • دکتر علی فاطمی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، پلاستیک بینی
عضو انجمن جراحان ایران، عضو انجمن جامعه گوش و گلو بینی ایران آدرس: تهران، شهرک قدس (غرب)، تقاطع بلوار فرحزادی و شهید دادمان، بیمارستان اتیه تلفن: 02188580048
  • دکتر احمدرضا طاهری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، جنب درمانگاه بیمارستان بقیه الله تلفن: 02188059393
  • دکتر اورانوس داسمه، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک فارس آدرس: شیراز میدان نماز، درمانگاه مطهری
  • دکتر مهدی فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران آدرس: تهران ، شهرک غرب، تقاطع فرحزادی و دادمان، بیمارستان آتیه تلفن: 02188580048
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم