لیست متخصص غدد و متابولیسم

لیست متخصص غدد و متابولیسم

با تشخیص بیماری هایی مانند دیابت و یا تیروئید زمزمه های پیدا کردن لیست متخصص غدد و متابولیسم به ذهن انسان خطور می کند. متخصص غدد همانند متخصص ژنتیک با علم و دانش خود می تواند بسیاری از بیماری هایی تیروئید، دیابت و بیماری قند، اختلالات هیپوفیز، اختلالات پریودی و قاعدگی زنان، اختلالات رشد و بلوغ، کوتاهی قد، بلوغ زودرس، پرمویی و هیرسوتیم در زنان و دیگر موارد را درمان کند. برای پی بردن به تخصص و حوزه کاری متخصص غدد و متابولیسم بهتر است مقاله رهایش را تا آخر مطالعه کنید.

متخصص غدد و متابولیسم کیست؟

متخصص غدد که به نوعی همان متخصص داخلی و متخصص کلیه می باشد، در طول 4 سال دوران دانشگاهی خود درخصوص بیماری های داخلی اطلاعات و دانش کسب می نماید. متخصص فوق تخصصی غدد پزشکی پس از طی کردن دوره 4 ساله تخصص بیماری های داخلی، دو سال دیگر در زمینه تشخیص و درمان اختلالات و بیماری های هورمونی به افزایش اطلاعات خود می پردازد. این متخصص می تواند مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات هورمونی و عوارض ناشی از آن را به خوبی تشخیص و درمان کند. هورمون های بدن انسان در حال تنظیم فعالیت هایی مانند متابولیسم، تنفس، رشد، تولید مثل، ادراک حسی و حرکت می باشد. زمانی که این تعامل بهم بریزد مشکلات خاصی گریبان گیر بیمار می شود. شاید تعداد تمامی هورمون های انسان به 50 عدد بیشتر نرسد اما همین مقادر می تواند تاثیر قابل توجهی در عملکرد و رشد بدن داشته باشد.

وظایف متخصص غدد و متابولیسم

متخصص غدد و متابولیسم  همانند کارشناس مامایی که به صورت حرفه ای تخصص خود را درزمینه درمان و یا تحقیق بر روی اختلالات و مشلات موثر بر غدد درون ریز به اتمام رسانده است. اگر لیست متخصص غدد  را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد که برخی از متخصص های غدد با کمک متخصص بیهوشی تنها در مناطق خاصی از سیستم غدد درون ریز درحال فعالیت هستند. برخی عوامل ژنتیکی و یا محیطی سبب می شود که تعامل هورمون ها بهم بریزد. زمانی که نوزاد تازه متولد شده با این عارضه به دنیا بیاید در ادامه روند زندگی به مسائل بهداشتی مانند رشد کم مبتلا خواهد شد. اختلالات غدد درون ریز به دسته های زیر تقسیم می شود:
  • تولید کم هورمون: در این دسته از هورمون ها، غدد به اندازه کافی تولید نمی شود
  • تولید زیاد هورمون: غده بیشتر از حد نرمال به تولید هورمون ها می پردازد.
  • تومورها: محل ایجاد تومورها در غدد درون ریز می باشد. این تومورها می تواند به صورت بدخیم و یا خوش خیم نیز به وجود آید.
  متخصص غدد و متابولیسم  

بیماری های قابل درمان توسط متخصص غدد و متابولیسم

بیشتر متخصص های غدد که در لیست متخصص غدد و متابولیسم  و همچنین دکتر داروساز رهایش جمع آوری شده اند در تشخیص و درمان بیماری های زیر تبحر و مهارت خاصی دارند:

دیابت

دیابت در اثر وجود اختلالات با مقادیر زیاد قند در خون بیمار ایجاد می شود. با کمک متخصص غدد بیمار می تواند سطح قند خون خود را کنترل کند و محدودیت لازم در خصوص این بیماری را به خوبی یاد بگیرند.

بیماری های تیروئید

فشار خون بالا یا متابولیسم بالا که در بیشتر افراد جامعه وجود دارد در اثر پرکاری و یا کم کاری غده تیروئید به وجود می آید. متخصص های حاذق و کارکشته غدد و متابولیسم می توانند بیماری های گریوز، کم کاری تیروئید و حتی تومور تیروئید را درمان کنند. در صورتی که متخصص با بخش جراحی و آنکولوژی همکاری داشته باشد می تواند تورمورهای سرطانی و یا تومورهای خوش خیمی که خطر سلامتی انسان را به خطر می اندازد، درمان کنند.

یائسگی

سیستم بیولوژیکی بدن انسان با افزایش سن شروع به تغییر می کند. با شروع یائسگی فعالیت تولید مثل زن از حالت طبیعی خارج شده و این فرایند متوقف می شود. با شروع این دوران زنان به افسردگی، افزایش وزن بدن، تغییرات دمای بدن و نواسانات خلقی مبتلا می شوند. در این دوران زنان به دنبال لیست متخصص غدد و متابولیسم خواهند بود. متخصص غدد  با دنبال کردن علایم هشدار دهنده می توانند مشکلات عدیده یائسگی را درمان نمایند.

بیماری های غدد فوق کلیوی

عصبی شدن بدن، فشار خون بالا و بیماری کوشینگ در اثر ترشح بیش از حد هورمون ها ایجاد می شود. از سوی دیگر ترشح کم هورمون ها هم منجر به بیماری آدیسون، کمبود مینرال کورتیکوئید، کاهش وزن و از دست دادن انرژی و حتی کم خونی می شود. بیمار با مراجعه به متخصص غدد و متابولیسم درصدد درمان این بیماری ها خواهد بود.

درمان چاقی

بیشتر متخصص هایی که در لیست متخصص غدد و متابولیسم  و متخصص ریه وجود دارند در طول طبابت خود با بیمارانی مواجه  می شوند که به دنبال رفع چاقی خود هستند. اختلال سوخت و ساز و یا هورمونی سبب می شود که فرد به چاقی مفرط و یا اضافه وزن مبتلا شود. در این حالت متخصص غدد عوامل مرتبط به چاقی همانند مقاومت انسولینی و مشکلات ژنتیکی را به خوبی تشخیص داده و درمان می کنند.

لیست متخصص غدد و متابولیسم

 
  • دکتر ایرج مظاهری،متخصص بیماریهای داخلی،گوارش،غدد
۱۰٪ تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس:کرج، خیابان شهید بهشتی، بین طالقانی و شهدا، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه۲، واحد۱۰ تلفن تماس: 02632267831  
  • دکتر امیر طاهری، متخصص غدد و متابولیسم ، جراح اطفال، تیروئید، غدد داخلی ۵٪تخفیف برای تمامی مشتریان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس:خیابان دکتر بهشتی، مجتمع پزشکی آرش، طبقه اول، روبروی بیمارستان امام خمینی تلفن تماس: ۰۲۶۳۲۲۳۴۴۴۴
 
  • دکتر مهشید قیدرلو فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان و نوجوانان
آدرس: تهران، گاندی شمالی، کوچه صانعی، پلاک 19، ساختمان پزشکان نشاط، طبقه 4، واحد 12 تلفن: 02188674979
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم