مراکز خرید و بازار در سقز کجاست؟

مراکز خرید و بازار در سقز کجاست؟

قطعا بسیاری از افراد ، سقز را برای مسافرت و گذراندن اوقات خود انتخاب می نمایند ، سقز به علت جاذبه های گردشگری و طبیعی خود سالانه و روزانه افراد بسیار زیادی را به خود جذب می نماید ، حال ما در این مقاله برای راهنمایی بیشتر مسافرین و معرفی بهتر این شهر به معرفی مراکز خرید در سقز می پردازیم ، برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطالب نیز همراه ما باشید .

 

مراکز خرید و بازار در سقز

 

شهر زیبای سقز در شمال کردستان زیبا می باشد ، بنابراین میتوان حدس زد که چقدر آب و هوای عالی را به خود اختصاص داده ست ، سقز واقع در نقاط کوهستانی می باشد و همین مطلب باعث جذب  بیشتر افراد به آن می گردد ، سقز دومین شهر استان کردستان بوده که از اهمیت و پیشینه قوی تاریخی برخوردار می باشد و شهری مهم تلقی میگردد  ، اگر بخواهیم به معرفی کوتاه این شهر بپردازیم به این نکته اشاره میکنیم که عزیزان سقزی به زبان کردی سورانی سخن میگویند و جزء مسلمانان می باشند .

اما مراکز خرید و بازار در سقز کجاست ؟ در متن زیر به توضیحی بیشتری در این باره میپردازیم .

 

 

مراکز خرید در سقز چگونه است ؟

 

اگر بخواهیم به بهترین و معروف ترین مراکز خرید و بازار در سقز بپردازیم ، بهترین گزینه همان بازار قدیمی سقز می باشد که از آثار تاریخی این شهر بوده و جنبه گردشگری و بهترین مکان برای خرید مسافرین و ساکنین می باشد ، این بازار قدیمی سقز در مرکز شهر واقع گشته است بنابراین دسترسی به آن کاملا آسان می باشد و مهم مراکز تجاری اصلی شهر به شمار می رود .

این بازار متشکل از چند بازار دیگر می باشد ، که این قابلیت را دارند تا با بخشبندی  و تقسیم بندی بازار امکان خرید و فروش سهولت یابد به طور مثال در بازار بالا میتوان به خرید های مدرن  و لوکس پرداخت و در بازار پایین خرید های سنتی ، بازار پارچه فروشان ، خرید های لازم عروسی و خرید و فروش های کشاورزی  را انجام داد .

 

نکاتی در خصوص مراکز خرید  و بازار

 

سقز ، دارای مراکز خرید بسیار زیاد و پرکنده ایی می باشد امکان خرید را برای همه افراد در هر نقطه قرار داده است ، اما همانطور که گفته شد  بازار سقز یا بازار قدیمی اصلی ترین بازار شهر بوده که بخش های مختلف طبقه بندی شده و امکان هر طور خریدی را برای افراد فراهم نموده است ، بنابراین مسافرین عزیز نیز به راحتی و بدون اتلاف وقت می توانند در هر قسمت مخصوص به خود خرید نمایند و محدودیتی برای خرید نیز وجود نداشته ، زیرا کلیه اقلام لوکس و سنتی در این بازار موجود بوده و امکان خرید را برای افراد راحت و دلچسب کرده است .

نکته ویژه ایی که در این بازار  جود دارد ، وجود آثار باستانی تاریخی واقع در آن می باشد که  علاوه بر جنبه خرید ، جذب گردشگری را نیز به خود اختصاص داده است . مانند بازار یهودی ها ، قازاخانه و کاروانسرای تاجوانشیر که بسیار دیدنی و مورد پسند می باشند .

پس متقضایان عزیز با اطمینان خاطر از مراکز خرید میتوانند   این شهر را برای مسافرت و دیدن جاذبه های گردشکری خود انتخاب نمایند و نگران بازار و چگونگی انجام خرید های خود نباشند زیرا شهر زیبای سقز دارای مراکز خرید بسیار زیاد بوده که امکان خرید هرگونه اقلام را در دسترس قرار داده است و همچنین مسافرین با انتخاب بازار قدیمی سقز میتوانند  کلیه خرید های خود را با قیمت و کیفیتی عالی انجام داده و از  جنبه دیدنی و گردشگری آن نیز بهرهمند گردند .

جهت دریافت آدرس و تلفن فروشگاه ها و مراکز خرید طرف قرارداد با رهایش یار فردای ایرانیان در سقز لطفا اینجا را کلیک فرمایید

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم