مراکز خرید و بازار در سقز کجاست؟

مراکز خرید و بازار در سقز کجاست؟

قطعا بسیاری از افراد ، سقز را برای مسافرت و گذراندن اوقات خود انتخاب می نمایند ، سقز به علت جاذبه های گردشگری و طبیعی خود سالانه و روزانه افراد بسیار زیادی را به خود جذب می نماید ، حال ما در این مقاله برای راهنمایی بیشتر مسافرین و معرفی بهتر این شهر به معرفی مراکز خرید در سقز می پردازیم ، برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطالب نیز همراه ما باشید.

مراکز خرید و بازار در سقز

شهر زیبای سقز در شمال کردستان زیبا می باشد ،، شهرستان سقز یکی از شهر های زیبای استان کردستان می باشد که در کوهستان واقع شده و تابستان هایی گرم و زمستانی سرد را دارد بنابراین میتوان حدس زد که چقدر آب و هوای عالی را به خود اختصاص داده ست ، سقز واقع در نقاط کوهستانی می باشد و همین مطلب باعث جذب  بیشتر افراد به آن می گردد ، سقز دومین شهر استان کردستان بوده که از اهمیت و پیشینه قوی تاریخی برخوردار می باشد و شهری مهم تلقی میگردد  ، اگر بخواهیم به معرفی کوتاه این شهر بپردازیم به این نکته اشاره میکنیم که عزیزان سقزی به زبان کردی سورانی سخن میگویند و جزء مسلمانان می باشند. اما مراکز خرید و بازار در سقز کجاست ؟ در متن زیر به توضیحی بیشتری در این باره می پردازیم.    

مراکز خرید در سقز چگونه است ؟

  اگر بخواهیم به بهترین و معروف ترین مراکز خرید و بازار در سقز بپردازیم ، بهترین گزینه همان بازار قدیمی سقز می باشد که از آثار تاریخی این شهر بوده و جنبه گردشگری و بهترین مکان برای خرید مسافرین و ساکنین می باشد ، این بازار قدیمی سقز در مرکز شهر واقع گشته است بنابراین دسترسی به آن کاملا آسان می باشد و مهم مراکز تجاری اصلی شهر به شمار می رود. این بازار متشکل از چند بازار دیگر می باشد ، که این قابلیت را دارند تا با بخشبندی  و تقسیم بندی بازار امکان خرید و فروش سهولت یابد به طور مثال در بازار بالا میتوان به خرید های مدرن  و لوکس پرداخت و در بازار پایین خرید های سنتی ، بازار پارچه فروشان ، خرید های لازم عروسی و خرید و فروش های کشاورزی  را انجام داد.

 بازار بزرگ سقز

بازار سقز  در این شهر نقش مهمی  دارد و یکی از قسمت های اصلی  شهر سقز شناخته است در محل کنونی است شده است بازار بزرگ سقز مانند بازار بزرگ های شهرهای مختلف دارای  چند بخش و چند راسته می باشد که در هر بخش مشخص ، قسمت مخصوصی بوده و کاهای مخصوص در هر بخش قابل عرضه هستند. بازار بزرگ سقز دارای بخش های متفاوت بوده که هر بخش آن فروش مخصوص کالاها را بر عهده دارند و قیمت های منصفانه و تنوع و کیفیت بالای محصول را بر خور دار هستند از میان قسمت های بازار بزرگ سقز یک قسمت ان بازار بالا نام دارد که در این قسمت می‌توان شاهد کالاهای لوکس بود که با تنوع بالا و قیمت های خوب قابل عرضه هستند. همچنین در قسمت دیگر بازار بزرگ شهر سقز شاهد قسمت «بازار پایین» هستیم  که در این محل قسمت سنتی بازار است و شاهد ارائه و عرضه کالاهایی مانند پارچه، لوازم عروسی و اقلام کشاورزی خواهیم بود. اما بازار بزرگ سقز فقط دارای این دو بخش بزرگ نیست و در کنار این دو بخش بخش های دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از  بازار یهودی‌ها که خیاطان مسلمان و یهودی مشغول به کار هستند  همچنین قسمت  قازاخانه یا شیطان بازار که بسیار پر جاذبه و مسافر پسند است.  بازار بزرگ سقز در مرکز اصلی شهر سقز قرار دارد و اطراف آن مراکز تجاری متعدد احداث شده است. شهر سقز به علت جاذبه های دیدنی و طبیعی سالانه مسافران زیادی را به سمت خود جذب میکند که بازار بزرگ سقز نیز یکی از جاذبه های اصلی شهر به حساب می آید و افراد با امدن به این شهر حتما به بازار بزرگ شهر سقز نیز سر میزنند .  اهمیت بازار سقز به وره کهن آن که کاروانسرای جوانشیر در ان قرار داشت برمیگردد که هم اکنون نیز اثار باقیمانده از کاروانسرای جوانشیر وجود دارد. در حال حاضر بازار سقز به عنوان قطب پارچه ایران  بازار بزرگ سقز  قطب پارچه شناخته شده است و همچنین مهم ترین بازار پوشاک و روسری و شال کشور است اگر به دنبال لباس و پارچه های کردی هستید در پاساژ گذر ابریشم پشت بازار قزاق خانه موجود هستند  و بیش از 500 مغازه مشغول فعالیت هستند بنابراین توصیه میشود تا همه افراد برای یکبار هم که شده به بازار سقز سر بزنند و از خرید های عالی بهرهمند شوند.

نکاتی در خصوص مراکز خرید  و بازار

  سقز ، دارای مراکز خرید بسیار زیاد و پرکنده ایی می باشد امکان خرید را برای همه افراد در هر نقطه قرار داده است ، اما همانطور که گفته شد  بازار سقز یا بازار قدیمی اصلی ترین بازار شهر بوده که بخش های مختلف طبقه بندی شده و امکان هر طور خریدی را برای افراد فراهم نموده است ، بنابراین مسافرین عزیز نیز به راحتی و بدون اتلاف وقت می توانند در هر قسمت مخصوص به خود خرید نمایند و محدودیتی برای خرید نیز وجود نداشته ، زیرا کلیه اقلام لوکس و سنتی در این بازار موجود بوده و امکان خرید را برای افراد راحت و دلچسب کرده است. نکته ویژه ایی که در این بازار  جود دارد ، وجود آثار باستانی تاریخی واقع در آن می باشد که  علاوه بر جنبه خرید ، جذب گردشگری را نیز به خود اختصاص داده است . مانند بازار یهودی ها ، قازاخانه و کاروانسرای تاجوانشیر که بسیار دیدنی و مورد پسند می باشند. پس متقضایان عزیز با اطمینان خاطر از مراکز خرید میتوانند   این شهر را برای مسافرت و دیدن جاذبه های گردشکری خود انتخاب نمایند و نگران بازار و چگونگی انجام خرید های خود نباشند زیرا شهر زیبای سقز دارای مراکز خرید بسیار زیاد بوده که امکان خرید هرگونه اقلام را در دسترس قرار داده است و همچنین مسافرین با انتخاب بازار قدیمی سقز میتوانند  کلیه خرید های خود را با قیمت و کیفیتی عالی انجام داده و از  جنبه دیدنی و گردشگری آن نیز بهره مند گردند.
جهت دریافت آدرس و تلفن فروشگاه ها و مراکز خرید طرف قرارداد با رهایش یار فردای ایرانیان در سقز لطفا اینجا را کلیک فرمایید.
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم