پاکدشت کجاست ؟ قدم به قدم در پاکدشت تهران

پاکدشت کجاست ؟ قدم به قدم در پاکدشت تهران

پاکدشت  ، شهرستانی در استان تهران می باشد که در جنوب تهران واقع شده است و جزء مهاجر پذیر ترین شهر های استان تهران به شمار میرود چرا که این شهر سطح بالایی از کاشت سبزیجات و گیاهان را به خود اختصاص می دهد و به کاشت درخت ، گل و گیاه معروف می باشد و گیاهان زینتی و خاص را به کل ایران و دنیا صادر میکند و در ایران به پایتخت گل و گیاه معروف است. همچنین در این شهر کاشت سبزیجات و صیفیجات انجام میگیرد و درآمد مردم این شهرستان اغلب از این راه خواهد بود. این شهرستان معمولا آب و هوایی گرم و نیمه خشک را دارد و قست های شمالی آن دارای هوایی معتدل می باشد و جزء شهرستان های خوش آب و هوا می باشد و به دلیل داشتن معادن شن و ماسه دارای شهرک ها و صنعت های مختلف می باشد و اراضی کشت بسیاری را نیز به خود اختصاص داده است بنابراین در خصوص کسب و کار و درآمد زایی جزء شهرستان های مهم و معروف کشور به شمار میرود به طوری که کل اراضی کشاورزی استان تهران را به خود اختصاص داده است و بیشترین کشت گل را نیز به همراه دارد که شهر های خاتون آباد ، علی آباد ، خاوران ، عباس آباد و خوارزمی نقش مهمی را در اقتصاد این شهرستان به همراه خواهند داشت.

موقعیت شهرستان پاکدشت

شهرستان  پاکدشت در حال حاضر شامل تعداد زیادی  از روستاها و یک شهر است این شهر و این منطقه در دوران باستان نیز وجود داشت و جزو شهر های کهن است که در گذشته این شهر و منطقه  دهکده‌هايي در دشت ري بودند که در حال حاضر نیز اين شهر  دشت، تاريخي کهن در دل خود را  دارد و جزء تاریخ  و تمدن این شهر می باشد و نشان میدهد که  اقوام مختلف در این قسمت و مرز بوم تمدن داشتند  و مهاجرت آنان از سرزمينهاي دور به اين ديار مشهود بوده همچنین نشان میدهد در این منطقه جنگ های مختلف تاریخی رخ داده و همچنین گروها و اقوام مختلف در این قسمت پدید آمده اند که برخی از آن ها جزء شخصیت های مهم تاریخی هستند.. همانطور که اشاره شد این شهر در گذشته بخشی از ری بوده و در حاشيه‌هاي جنوبي و جنوب شرقي تهران واقع است . پاکدشت جریانات و اتفاقات تاریخی زیادی را پشت سر گذاشته است  و جزء شهر های با تمدن و مهم تلقی میشود. از مراکز مهم و حساس شهرستان در این دوره کنونی میتوان به  ، صنایع دفاعی پارچین   ، نیروگاه سیکل ترکیبی ۳۰۰۰ مگاواتی شهداء پاکدشت   ، تصفیه خانه هفتم تهران    ، سد ماملو اشاره کرد . مراکز فرهنگی شهر پاکدشت  : پردیس ابوریحان دانشگاه تهران   ، دانشگاه پیام نور مرکز پاکدشت   ، دانشکده سما آزاد    و علمی کاربردی و حوزه های علمیه خواهران و برادران هستند ..

مکان های گردشگری پاکدشت

اگر شما قصد سفر به این شهرستان را دارید و یا به علت اقتصاد خوب این شهرستان قصد مهاجرت به این شهرستان را دارید بهتر است با برخی از ویژگی های این شهر نیز به خوبی آشنا شوید . زبان رسمی مردم پاکدشت فارسی می باشد فارسی که لحجه های متفاوتی را به همراه خود دارد و عشایر زیادی نیز در این شهرستان مشغول زندگی می باشند که با زبان و نژاد مختلف ایرانی می باشند. مکان ها و آثار مختلفی در این شهرستان وجود دارد که  باستانی بوده و مربوط به گذشته هستند چرا که پاکدشت در گذشته مرکز تمدن ایران  قرار داشت.   پاکدشت

مکان های گردشگری پاکدشت

آب انبار حیدر آباد

آب انبار حیدر آباد همانطور که از اسم آن پیداست  در روستای حیدر آباد وجود دارد و این آب انبار از دیدنی های باستانی شهرستان پاکدشت می باشد که دارای زیبایی بوده و در گذشته از اهمیت ویژه ایی نیز برخوردار بوده است .

امام زاده سید جلیل و امام زاده محمد

امام زاده سید خلیل در  روستای فیلستان است که به زمان صفویه برمیگردد  با معماری خاص خود بنایی دیدنی با گنبد بنای زیبا و خاص را دارد  همچنین امام زاده محمد در روستای ده امام دارای دو مناره و گند طلایی بوده که به دوران قاجار برمیگردد.

روستای توچال

از روستای سردسیر این شهرستان به توچال اشاره میکینم که منطقه ی گردشگری و جذاب برای افراد می باشد که برای صخره نوردی عالی بوده و میتوان در این روستا به میوه های دانه ریز و انار دسترسی پیدا کرد . همچنین مکان های دیگری چون امام زاده عون ، بولاغ توچال ، کبود گنبد ، خاتون آباد ، روستای جیتو ، ناصریه ، قلعه ترپاق و . . . اشاره کرد که از مکان های عالی و دیدنی این شهرستان می باشند که با ظاهر و قدمت باستانی خود افراد و گردشگران زیادی را به سمت خود مجذوب می نمایند بنابراین با  مسافرت به این شهرستان میتوانید این مکان های دیدنی را برای گردش خود انتخاب نمایید و از زیبایی منحصر به فرد آن ها لذت کافی را ببرید .

شرایط در پاکدشت

اگر شما در شهرستان پاکدشت زندگی میکنید و یا قصد مهاجرت را به این شهر جهت  کار و زندگی دارید و یا اینکه به علت جاذبه های گردشگری این شهر را برای مسافرت خود برمی گزینید   در ادامه با ما همراه باشید . اگر هر کدام از ما بخواهیم به مسافرت برویم و یا شهری را برای مسافرت انتخاب کنیم قطعا میدانیم که بخشی از هزینه سفر  و یا پس از  انداز ما صرف هتل و یا مهمانسرا ، رستوران ، فروشگاه  و . . . خواهد شد و همین مسئله باعث میشود تا تمامی پس از انداز خود را از دست بدهیم ، اما داشتن کارت تخفیف از بروز این اتفاق جلوگیری میکند به این صورت که شما با  کارت تخفیف رهایش کارت  میتوانید مراکز تحت پوشش را برای خرید خود انتخاب کرده و ز تخفیفات بسیار عالی بهره بگیرید . خوشبختانه شرکت رهایش کارت فردای ایرانیان با تحت پوشش قرار دادن مراکز متعدد و  انواع فروشگاهای شهرستان پاکدشت توانسته است به ساکنین و مهاجرین و مسافرین به این شهرستان نهایت کمک را کرده و افراد بتوانند با کمترین هزینه از بهترین خدمات بهرهمند شوند .    
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم