کارت تخفیف پزشکی

کارت تخفیف پزشکی

با شنیدن نام کارت تخفیف پزشکی، بیشتر افراد به یاد برنامه های تبلیغاتی پزشکان می افتند. این ذهنیت به شناخت افراد و آشنایی با کارت تخفیف پزشکی می باشد. به گفته رهایش، هر چند نمی توان جنبه تبلیغاتی کارت تخفیف را نادیده گرفت اما آن طرف قضیه استفاده درازمدت برای بیماران سوددهی و مزایای بسیاری را به همراه دارد. کارت تخفیف جنبه های مفید و با ارزش برای پزشک و بیمار را در بردارد. از یک طرف پزشک با این کارت خودش را به عموم مردم معرفی می کند و از سوی دیگر بیمار از تخفیف هزینه ها بهره مند می شود.

کارت تخفیف پزشکی چیست و مناسب برای کدام بیمار است؟

کارت تخفیف در تهران برای هر بیمار کاملا متمایز و متفاوت می باشد. این تفاوت سبب شده ایت که نحوه استفاده از کارت نیز برای هرکسی مختلف و متفاوت باشد. کارت تخفیف به نحوی طراحی شده است که دارنده کارت از سود و منفعت بیشتر بهره مند شود. شاید در نگاه اول بیمار از سود و منفعت کارت زیاد آگاه نباشد و برای او حالت مقرون به صرفه را نداشته باشد. اما در درازمدت و تعامل پزشک با بیمار نه تنها هزینه های پزشکی کاهش پیدا می کند بلکه هزینه داروها را نیز کم خواهد کرد. افرادی که بیماری های خاص دارند و هر بار مجبور به تهیه داروهای مداوم می باشند، کارت تخفیف پزشکی گزینه مناسبی برای آنها می باشد. کارت تحفیف پزشکی می تواند شامل کارت تخفیف دندانپزشکی، کارت تخفیف زیبایی و سلامت و کارت تخفیف دیگر موارد باشد.

آیا کارت تخفیف رایگان است؟

درخصوص کارت تخفیف باید خاطر نشان شد که از مهمترین ویژگی کارت تخفیف پزشکی، عموما رایگان آن می باشد. البته باید متذکر شد که در برخی موارد اندکی هزینه از بیمار برای کارت تخفیف دریافت می شود. شاید این کارت بنوعی تبلیغ باشد اما با معرفی پزشک با کمک این کار، پیدا کردن بهترین متخصص در خصوص آن بیماری بسیار راحت تر می باشد. برای بیمار شاید حالت گول زنندگی داشته باشد اما زمانی که در درازمدت کاهش هزینه ها به خوبی ملموس شود رغبت بیمار به تهیه این کارت بیشتر خواهد شد. با شارژ کارت تخفیف توسط بیمار و افزایش اعتبار کارت می توان برای روند درمان برنامه ریزی مناسبی را داشت. با وجود کارت تخفیف، وفاداری بیمار به پزشک بیشتر نیز خواهد شد.

هزینه ثبت نام کارت تخفیف

به طور معمول برای ثبت نام کارت تخفیف پزشکی هزینه خاصی دریافت نمی شود. در ابتدا برای ثبت نام نیاز است که بیمار اطلاعات شخصی خود و هویتی را به طور کامل تکمیل کند. پس از تکمیل و ثبت آن پزشک مخصوص بیمار مشخص می شود. در نظر داشته باشید برای تکمیل و ثبت نام این کارت نیازی نیست که به پرداخت هزینه نمی باشد. نباید فراموش کرد که تهیه خود کارت تخفیف پزشکی برای پزشک هزینه ای دربرخواهد داشت اما این هزینه ها به هنگام ثبت نام از بیمار پس گرفته نمی شود.   کارت تخفیف پزشکی  

کارت تخفیف و دریافت دارو

زمانی که داروخانه مورد نظر با کارت تخفیف پزشکی طرف قرارداد باشد بدون هیچگونه نگرانی می توان داروی خود را تهیه کرد. با وجود این کارت می توان به جرات گفت که بیمار و حتی  پزشک به هدف خود رسیده است. برای دریافت دارو بیمار باید تمامی شرایط را فراهم کند یعنی همانند تمامی موارد بیمه ای متلف، استفاده از کارت تخفیف نیز دارای شرایط خاص خود می باشد. زمانی که بیمار از این کارت برای تهیه دارو استفاده می کند انتظار دارد که هزینه داروها کاهش چشمگیری داشته باشد.اما فراموش نکنید که این کار به شخص معالج و خود داروخانه طرف قرارداد بستگی دارد. زمانی که پزشک متخصص می خواهد برای حرفه خود کارت تخفیف پزشکی را صادر کند بایستی در ابتدا با چند داروخانه به توافق برسد. با این توافق پزشک توانسته است کاهش هزینه ها را برای بیمار خود فراهم کند. فراموش نکنید که تمامی موارد بیمه ای داروخانه ها در ابتدا به اطلاع بیمار رسانده خواهد شد و دیگر نیازی به نگرانی نیست.

کم کردن هزینه درمان با کارت تخفیف پزشکی

در اینکه با کمک کارت تخفیف پزشکی می توان هزینه های درمانی را کاهش داد، شکی نیست. اما برای هر کدام از شیوه های درمانی کارت تخفیف کاربرد خاص خود را دارد. به طور معمول کاربرد کارت های تخفیف در شیوه های درمانی عمومی بیشتر در هزینه های نهایی موثر واقع می شود. طبق گزارشات رسیده استفاده از کارت تخفیف می تواند هزینه های درمانی را از 70 تا 85 درصد در زمینه های عمومی و کارهای پزشکی ساده کاهش دهد. کارت تخفیف درمان و دارو را می توان برای تمامی اشخاص، خانواده و حتی حیوانات خانگی مورد استفاده قرار داد. این کارت ها همانند سایر بیمه های درمانی مورد استفاده برای خانواده ها برای تمامی اعضای خانواده و حتی حیوانات خانگی نیز کاربرد دارد. پزشکانی که دارای کارت تخفیف هستند، شرایطی را فراهم نموده اند که بیماران بتوانند به صورت قراردادی جداگانه اعضای خانواده خود را در کارت تخفیف پزشکی شریک سازند. پس افرادی که کارت تخفیف رهایش را تهیه کرده اند می توانند با پزشک معالج خود صحبت کرده و پس از به توافق رسیدن اعضای خانواده خود را در این کارت دخیل سازند. البته نباید فراموش کرد که استفاده از این کار برای اعضای خانواده می تواند شرایط متفاوتی داشته باشد.

کاربرد و امتیاز دریافت کارت تخفیف پزشکی رهایش

افراد میتوانند با پرداخت حق اشتراک، یکی از مشترکین رهایش یار باشند و سپس 5 نفر از اعضای خانواده یا اطرافیان خود را بدون پرداخت وجه تحت پوشش خود در آورده و آنها نیز از خدمات مراکز طرف قرارداد رهایش یار بهره مند گردند. درخصوص مراکز طرف قرارداد با رهایش بایستی گفت که، با کسر وجه تعهدی در قالب تخفیف، خدمت یا کالای خود را با تعرفه  کاهش یافته در اختیار مشترکین رهایش یار قرار می دهند .سایر مراکز  درمانی طرف قرارداد هم به همین صورت (درصدهای تعهدی خود را از کل مبلغ خدمت یا کالا کسر نموده و الباقی هزینه را مشترک پرداخت مینماید) لیست مراکز  و درصد تعهدی کاهش هزینه هایشان (تخفیفات)  بصورت دفترچه در پکیج رهایش کارت در اختیار مشترکین قرار میگیرد . انواع خدماتی که با کارت تخفیف در کرج  رهایش ارائه می شود: شامل پوست، مو، زیبایی، لیزر، آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، گوش، حلق و بینی، چشم پزشکی، خرید عینک، مشاوره و روانشناسی، روانپزشک،  جراحی جنرال،  قلب و عروق،  مغز و دفعات  مراجعه  و سقف هزینه ها از خدمات  مربوطه بهره مند گردند.
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم