لیست بهترین آزمایشگاه به همراه آدرس و تلفن

لیست بهترین آزمایشگاه به همراه آدرس و تلفن

زمانی که بیمار جهت تشخیص بیماری خود به بیمارستان یا مطب مراجعه می کند، متخصص مورد نظر برای تشخیص اولیه و بهتر برای وی یکسری آزمایش ها تجویز میکند. بسته به نوع بیماری آزمایش های مختلفی و انواع  بهترین آزمایشگاه ها وجود دارد. آزمایشگاه تشخیص طبی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، آزمایشگاه ژنتیک و آزمایشگاه پاتولوژی چند نمونه از آنها هستند. اگر میخواهید با لیست بهترین آزمایشگاه ها آشنا شوید حتما ادامه مطلب را با رهایش همراه باشید.   بدون شک نتیجه آزمایش تاثیر بسزایی در بهبود بیماری دارد. از این رو پیدا کردن بهترین آزمایشگاه از بین لیست بهترین آزمایشگاه ها کاری بس دشوار و سخت است. اما اگر شما با انواع آزمایشگاه ها و دامنه فعالیت آنها شناخت پیدا کنید راحت تر می توانید تصمیم بگیرید.  

 بهترین آزمایشگاه پزشکی

  آزمایشگاه پزشکی و یا آزمایشگاه بالینی ساختمانی بوده که در آن انواع آزمایش های بالینی بر روی نمونه های گرفته شده انجام می شود. تمامی این نمونه ها اطلاعات جامع و مفصلی درخصوص نوع بیماری و پیشروی آن برای متخصص به همراه دارد. دقت و مهارت پرسنل آزمایشگاه بایستی به حدی باشد که آنها را به عنوان بهترین آزمایشگاه به بیماران معرفی کند. از نظر اندازه و پیچیدگی ساختمان آزمایشگاه متفاوت است. زیرا نوع خدمت رسانی هر کدام با دیگری بسیار متفاوت است. برای نمونه هر کدام از آزمایشگاه های زیر مخصوص برای یک نوع خدمات رسانی تاسیس شده اند.  

آزمایشگاه پزشکی تشخیص طبی

  برای تاسیس آزمایشگاه پزشکی تشخیص طبی تاییدیه و مجوز وزارت بهداشت و درمان لازم است. ساختمان آزمایشگاه به بخش های نمونه گیری خون، ادرار، مدفوع، خلط، زخم و دیگر نمونه ها تقسیم می شود. علاوه براین قسمت ها، آزمایشگاه پزشکی دارای بخش های دیگری نیز می باشد که دارای پرسنل مجرب با  مدرک علوم آزمایشگاهی یا میکروبیولوژی هستند که معمولا افرادی که به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند جهت تست های مختلف به این آزمایشگاه ها مراجعه می کنند   بخش هماتولوژی آزمایشگاه   تست هایی که در این بخش گرفته می شود شامل آزمایش های CBC، ESR، گروه های خونی، PTT، PT،  RH، شماره پلاکت، شمارش رتیکولویست،HT و HB،  سیلان و انعقاد قابل انجام است.   بخش بیوشیمی   شاید پرکارترین قسمت بهترین آزمایشگاه های تشخیص طبی شامل این قسمت شود. آزمایش های قند، اوره، تری گلیسیرید، کراتینین، کلسترول، اسید اوریک، بیلی روبین، کلسیم، فصفر، پروتئین، آلبومین، یونوگرام، گازومتری، D، T، SGOT، LDH، AIP و SGPT در بخش بیوشیمی با دقت بسیار زیاد انجام می شود.   میکروب شناسی در آزمایشگاه   بخش میکروب شناسی بهترین آزمایشگاه تشخیص طبی بر پایه انجام تست های علمی بر روی نمونه بالینی و تشخیص نهایی می باشد. از این رو بخش میکروب شناسی نیاز به نظارت و بررسی روزانه از سوی مسئول آزمایشگاه می باشد. بخش میکروب شناسی شامل انجام آزمایش های کشت، بررسی مستقیم خون، کشت و بررسی مستقیم ادرار، کشت و بررسی مستقیم مدفوع، مایعات بدن، زخم ها، BK و دیگر موارد می باشد.   بخش هورمون شناسی آزمایشگاه   از دیگر بخش های پیشرفته در بهترین آزمایشگاه های تشخیص طبی می توان به بخش هورمون شناسی اشاره کرد. برای انجام تست های این قسمت بایستی از دستگاههای دقیق و بسیار پیشرفته  استفاده کرد. کیت هایی که در واحد هورمون شناسی بررسی و تست می شوند حساس بوده و نیاز به دقت و علم زیادی دارد. نقش هورمون در بدن حیاتی بوده و کار پیام رسانی در سرتاسر بدن را انجام دهد. هورمون های به محرک ها پاسخ می دهند و مواد شیمیایی از خود ترشح می کنند. از جمله تست هایی که در بخش هورمون شناسی آزمایشگاه تشخیص طبی که معمولا دکتر زنان و زایمان تجویز می کنند از قبیل استروژن، پروژسترون، پرولاکتین، آلدوسترون، تستوسترون، اکسی توسین و کورتیزول می توان اشاره کرد.   بخش اسپرموگرام آزمایشگاه تشخیص طبی   آزمایش Semen Analyses که هم به صورت دستی و هم با استفاده از سیستم نرم افزاری CASA در بخش تجزیه ادرار بهترین آزمایشگاه تشخیص طبی انجام می شود. پارامترهایی که در بخش اسپرموگرام قابل انجام اس شامل پروتئین، قند، بیلی روبین، اوروبیلینوژن و .. می باشد. شاید برایتان عجیب باشد اما با کمک این بخش می توان برخی بیماری ها از قبیل بیماری های سیتماتیک و نقص های ایمنی مادرزادی را با کمک دستگاههای آزمایشگاهی به راحتی تشخیص داد.   بهترین آزمایشگاه  

آزمایشگاه پاتولوژی

  پاتولوژی یا آسیب شناسی یک نوع دیگر آزمایشگاههای سراسر ایران است. بدون شک با اندکی جستجوی در مرورگرها با لیست بهترین آزمایشگاه های پاتولوژی روبرو خواهید شد.  متخصص هایی که در آزمایشگاههای پاتولوژی مشغول به کار هستند، پاتولوژیست گفته می شود. بررسی مایعات یا بافت های بدن از نظر میکروسکوپی از جمله فعالیت هایی است که در این ساختمان ها قابل انجام است.علاوه براین اختلالات ژنتیکی و تغییرات ژنتیکی نیز در این آزمایشگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.  

آزمایشگاه ژنتیک

  با شیوع ویروس خطرناک کووید 19 قطعا با فعالیت های بهترین آزمایشگاه ژنتیک آشنا شده اید. در این مراکز با کمک روش های مولکولی همانند PCR و کاریوتایپ میزان احتمال بیماری های ژنتیکی در نسل آینده مورد بررسی قرار می گیرد. تست PCR که این روزها جهت تشخیص ویروس کرونا در بیشتر آزمایشگاه های ژنتیک قابل انجام است، نمونه ای دیگر از فعالیت های این مراکز است. البته نباید نادیده گرفت که انجام آزمایش های ژنتیکی در بهترین آزمایشگاه بسیار گران اما در عین حال دقیق است. از این بانوانی که به قصد باردار شدن را دارند قبل از حاملگی آزمایش های ژنتیکی را انجام می دهند.  

آزمایشگاه پاتوبیولوژی

  زمانی که فضای آزمایشگاه بسیار گسترده و از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی برخوردار باشد، آزمایش های تشخیص طبی و پاتولوژی باهم انجام می شود. به این مراکز آزمایشگاه پاتوبیولوژی گفته می شود.  

لیست بهترین آزمایشگاه در رهایش

  رهایش با معرفی لیست بهترین آزمایشگاه ها در سراسر ایران پیدا کردن آزمایشگاه خوب را برای شما عزیزان راحت تر کرده است.  
  • آزمایشگاه کوروش
آدرس :تهران، ميدان تجريش، خيابان شهرداري، جنب بازار قائم و قنادي كاسكو، نبش كوچه زعيم تلفن :۲۲۷۱۸۲۷۹  
  • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر نوید فتحی
مشهد – حاشیه خیابان احمد آباد ، رو به روی خیابان محتشمی ، ساختمان سبز رنگ ، آزمایشگاه دکتر نوید فتحی تلفن :  051۸۴۷۸۳۰۸  
  • آزمایشگاه پاتوبیولوژی چهر
آدرس :تهران، خيابان شريعتي، بالاتر از پل سيد خندان، نبش شمال غربي، شماره ۱ تلفن :۲۲۸۶۳۰۴۰  
  • آزمایشگاه کاخ
آدرس :تهران، خيابان فلسطين، پايين تراز بلوار كشاورز، شماره ۲۳۳ تلفن :۸۸۹۰۴۰۰۳  
  • آزمایشگاه طبی فارابی
آدرس :تهران، خيابان شريعتي، نبش خيابان ظفر، پلاك ۱۳۴۹ تلفن :۲۲۲۲۹۸۶۲   شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر روانشناس و یا دکتر دندانپزشک طرف قرارداد با رهایش کارت با شماره های 02188043880 و 09913630120 ارتباط برقرار فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم