لیست بهترین متخصص بیهوشی

لیست بهترین متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی یا آنستزی دوره تحصیلات خود را در شاخه ای از علم پزشکی به پایان رسانده و عمده وظیفه وی انتخاب نوع بیهوشی برای بیمار براساس وضعیت و شرایط او می باشد. بیهوشی که در حالات موضعی، لوکال و یا عمومی انجام می پذیرد نیاز به آموزش و تخصص زیادی دارد. پیش از عمل جراحی، پزشک معالج بیمار را به متخصص ارجاع داده تا شرایط او را برای روند بیهوشی ارزیابی کند. اگر به دنبال لیست متخصص بیهوشی حاذق و ماهر هستید بهتر است تا آخر این مقاله با رهایش همراه باشید.

متخصص بیهوشی کیست؟

بیهوشی پزشکی همانند جراحی پلاستیک شاخه ای از دنیای پزشکی بوده که به صورت موضعی و لوکال قابل انجام می باشد. روند بیهوشی بایستی به صورت آرام، بی درد و طی عمل جراحی انجام شود. به فردی که تمامی این روندها را انجام می دهد متخصص یا متخصص آنسنتز می گویند. اگر بخواهیم به صورت علمی بگوییم، نام کامل رشته به صورت بیهوشی، مراقبت های ویژه و درد می باشد. وسعت وظایف متخصص بیهوشی گسترش پیدا کرده است و علاوه بر انجام عمل بیهوشی، بیحسی داخل اتاق عمل، به انجام فعالیت های درمانی در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و کنترل دردهای حاد نیز می پردازد. مازاد بر این کارها متخصص می تواند درخصوص کنترل دردمزمن و همچنین شرایط بعد از عمل جراحی بیماری هایی از قبیل سرطان دخالت داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که متخصص پزشک متخصصی است که در روند مدیریت درد، بیهوشی های جراحی، مراقبت های ویژه و انواع بی حسی ها مهارت خاصی دارد. زمانی که بیمار شرایط حادی داشته باشد متخصص بیهوشی می تواند در انجام عمل احیای قلبی و ریوی دخالت لازم را انجام دهد.

وظایف متخصص بیهوشی قبل از جراحی

زمانی که جراحی و متخصص خون معالج انجام عمل جراحی را قطعی بدانند پیش از انجام عمل بیمار را به مطب دکتر بیهوشی ارجاع می دهند. پس از ارزیابی و معاینات اولیه پزشک بیهوشی اطمینان حاصل می کند که آیا بیمار قابلیت بیهوش شدن را دارد یا نه؟ میزان خطرات احتمالی را بررسی کرده و آن را به بیمار و پزشک معالج شرح می دهد. به طور قطع می توان گفت که متخصص بیهوشی تشخیص اینکه ایا عمل جراحی انجام شود یا نه را صادر می کند.   متخصص بیهوشی

وظایف متخصص  در حین جراحی

کار متخصص روماتولوژی همانند متخصص بیهوشی تنها به پیش از عمل خلاصه نمی شود. بلکه در حین عمل جراحی وجود بهترین متخصص بیهوشی واجب و ضروری می باشد. در حین عمل پزشک بیهوشی فشار خون، ریتم قلب، درجه حرارت، سطح آگاهی و مقدار اکسیژن بیمار را تحت کنترل خود قرار می دهد. علاوه براین موارد در طی بیهوشی هر نفس بیمار را تحت نظارت و ارزیابی قرار گرفته می شود. از شاخص های وظایف متخصص حاذق بیهوشی در حین جراحی، تعیین پوزشین مناسب جراحی برای بیمار است. این تشخیص به نحوی بوده که بیمار هیچ گونه آسیبی در پوست، ارگان ها و عضلات را نداشته باشد. بیشترین وظایف متخصص بیهوشی در حین عمل جراحی خود را نشان می دهد. نظارت مداوم بر علایم حیاتی، نظارت بر سطح و عمق بیهوشی، تغییر محدود سر و بدن بیمار، نظارت بر میزان خون از دست رفته، نظارت بر برخی از روش های جراحی که با بیهوشی در ارتباط است و دیگر موارد که هر کدام نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد.

وظایف متخصص پس از عمل جراحی

قسمت حساس کار پزشک بیهوشی پس از عمل جراحی شروع می شود. به هوش آوردن بیمار با داروهای معکوس کننده بیحسی یک کار حساس و حرفه ای می باشد. با انتقال بیمار به اتاق ریکاوری همچنان پزشک بیهوشی با بیمار در ارتباط است و وضعیت وی را پایش می کند. خروج بیمار از ریکاوری بایستی به دستور متخصص بیهوشی انجام شود.

خطرات بیهوشی چیست؟

دنیای پزشکی همانند سابق نمانده و تغییرات زیادی را در دل خود داشته است. به لطف تکنولوژی های پیشرفته رادیولوژی و سونوگرافی و تجهیزات مدرن امروزه بیهوشی یک روند بی خطر و امن است. اما با این حال نمی توان گفت که بیهوشی صد در صد بی خطر است. اگر بخواهیم فاکتورهای دخیل در خطر بیهوشی را ارزیابی کنیم باید به عمل جراحی، روش برنامه ریزی شده و تشخیص داده شده، سایر شرایط پزشکی، وضعیت کلی سلامت و سن بیمار اشاره کنیم. پیش از عمل جراحی نیاز است که بیمار برخی از شرایط جسمی و روحی خود را در اختیار متخصص  قرار دهد از قبیل:
 • شرایط سلامتی (فشار خون، قلب، ریه، بیماری های کبدی، دیابت و ..)
 • تاریخچه انتقال خون شما
 • سابقه افسردگی و سایر اختلالات روانی
 • جراحی ها و بستری های اخیر شما
 • مشکلات قبلی که در حین بیهوشی پیش آمده است
 • داروهای مصرفی و حساسیت های دارویی
 • تاریخچه مصرف دخانیات، الکل و مواد مخدر
 • بستگانی از بیمار که دچار مشکلات خاص هستند

لیست متخصص بیهوشی

همیشه پیدا کردن متخصص خوب بیهوشی در زمان بحرانی و حساس کاری بس دشوار و سخت می باشد. رهایش با لیست کردن متخصص های حاذق و کارکشته در زمینه بیهوشی توانسته بخشی از این بار را از روی دوش شما بردارد.
 • دکتر سید موسی میری نژاد، متخصص و مراقبت های ویژه و درد، فلوشیپ بیهوشی جراحی قلب و عروق
دانشیار گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز عضو انجمن بیهوشی ایران، عضو انجمن بیهوشی قلب ایران آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان دانشگاه، بیمارستان شهید مدنی تلفن: 04133373950
 • دکتر سید محمدرضا حاجی سید ابوترابی، فوق تخصص کنترل و درمان درد
دوره تکمیلی در کشور ترکیه، دارای مدرک طب سوزنی عضو انجمن بین المللی بررسی و مطالعه درد آدرس: قزوین، میدان آزادی، خیابان هلال احمر، مقابل موزه ساختمان پزشکی مرکزی تلفن: 02833227744
 • دکتر علیرضا سعدآبادی، متخصص و مراقبت های ویژه و درد
عضو انجمن پزشکی ایران، عضو انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه، عضو انجمن پیوند اعضا آدرس: بوشهر، شهر برازجان، ساختمان نوید 2، طبقه 3 تلفن: 07734259190
 • دکتر ابراهیم نیارکی فر، متخصص و مراقبت های ویژه و درد
عضو انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه آدرس: تهران، شهرک قدس(غرب) بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان تلفن: 02182721
برچسب ها: ,
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم