لیست متخصص تغذیه و دکتر رژیم درمانی

لیست متخصص تغذیه و دکتر رژیم درمانی

دکتر رژیم درمانی و تغذیه که به طور معمول به نام متخصص تغذیه و رژیم درمانی در میان مردم شناخته شده است، به تنظیم رژیم های غذایی افراد می پردازند. یکی از وظایف اصلی آنها آموزش بیماران درخصوص تغذیه سالم بوده و آگاه ساختن آن ها از تحولات پزشکی و تغذیه ای می باشد. اما با این حال تفاوت زیادی بین رژیم درمانی و تغذیه وجود دارد. در ادامه رهایش به طور مفصل علاوه بر لیست کلینیک پوست و مو ، لیست دکتر رژیم درمانی و تغذیه را ارائه خواهد داد.  

متخصص تغذیه و رژیم درمانی کیست؟

  این فرد با توجه به علم و دانشی که دارد به بیماران و افراد عادی جهت داشتن جسم و روحی سالم کمک می کند. این کمک می تواند تاثیر بسزایی در شاداب ماندن و حفظ سلامت داشته باشد. در گام نخست دکتر تغذیه یا متخصص تغذیه به صورت آنلاین از افراد می خواهد برنامه غذایی آنها را برای کاهش وزن یا افزایش وزن مورد بررسی قرار دهد و پس از انجام آزمایشات خاص برخی از افراد، برنامه غذایی مناسبی را برای آنها تهیه خواهد کرد. انواع برنامه های غذایی که توسط دکتر رژیم درمانی و تغذیه ارائه می شود شامل:
  • رژیک غذایی چاقی
  • رژیم غذایی لاغری
  • رژیم غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت، رفلاکس معده، نقرس و غیره.
  • رژیم غذایی مخصوص خانم های باردار و یا شیرده
  • رژیم غذایی مخصوص ورزشکاران
این برنامه براساس سن بیمار، وضعیت جسمی و حتی روحی، فعالیت های روزانه و غیره تهیه خواهد شد.  

متخصص تغذیه کیست؟

  دکتر تغذیه یا متخصص تغذیه شخصی است که از علم تغذیه آگاهی و دانش کامل دارد. متخصص تغذیه با کمک این علم می تواند به افراد در تصمیم گیری درخصوص سبک زندگی و تغذیه آنها یاری کند. متخصص سعی می کند با کمک دریافت آزمایش چکاپ شما از بهترین آزمایشگاه ها ، به شخص در انتخاب صحیح غذا، تدوین برنامه غذایی و همچنین ایجاد عادات غذایی جدید کمک کند. بعد از مدتی دکتر تغذیه دوباره برنامه غذایی بیمار را چک کرده تا تا گزارش مناسبی از نتایج درمان تهیه کند. در نظر داشته باشید که متخصص و دکتر تغذیه همانند متخصص زنان و زایمان برای افرادی که دارای شرایط خاصی هستند برنامه غذایی ویژه ای را تجویز می کنند. برای مثال بیماران دیابتی و بیمارانی که تحت معالجه شیمی درمانی هستند بایستی به طور دقیق و کامل برنامه غذایی آنها را تجویز کرد.   متخصص تغذیه  

رژیم غذایی چیست؟

  به مجموعه غذاهایی که هر شخص مصرف می کند، رژیم غذایی گفته می شود. براساس سن، شرایط بدنی، وجود بیماری های خاص و دیگر موارد هر فردی رژیم غذایی خاص خود را دارد که این تفاوت را دکتر تغذیه یا متخصص تغذیه تعیین می کند. علاوه براین افرادی که تمایل دارند لاغر و یا چاق شوند بایستی زیرنظر دکتر تغذیه یا متخصص تغذیه اقدام به اینکار نمایند. اهمیت برنامه غذایی از آن جهت است که بدون مشورت با متخصص تغذیه امکان ایجاد خطرات جبران ناپذیر برای افراد وجود دارد. دانش دکتر رژیم درمانی و تغذیه در خصوص ارزش مواد غذایی، میزان ویتامین ها، املاح و سایر مواد مفید درون خوراکی ها به حدی بوده که این خطر را از بین خواهد برد.  

انواع تجویز رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه

رژیم غذایی کودکان

  برای داشتن فرزندان سالم و با انرژی نیاز است که پدر و مادر تغذیه فرزند خود را جدی بگیرند. کمک گرفتن از دکتر روانشناس و همچنین دکتر رژیم درمانی و تغذیه باعث خواهد شد که رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی برای کودک ریخته شده و سلامت وی را تضمین کرد.  

رژیم غذایی بیماران

  رژیم غذایی مناسب در زمان درمان بیماری نه تنها حایز اهمیت است بلکه برای پیشگیری از مزمن شدن بیماری باید مورد توجه قرار گیرد. بدن بایستی تعادل رژیم غذایی را داشته باشد یعنی مصرف مقدار کافی (بدون کم و زیاد بودن مواد) از تمامی مواد لازم برای سلامتی برخوردار باشد.  

رژیم غذایی چاقی

  شاید برایتان عجیب باشد اما همانگونه که رژیم لاغری بسیار طرفدار دارد از سوی دیگر رژیم غذایی چاقی نیز طرفدارهای خاص خود را دارد. برای چاق شدن نیازی نیست که دست به دامان غذاهای ناسالم و پرکالری همانند انواع سیب زمینی های سرخ شده، غذاهای سرخ کردنی، تنقلات، چیپس و … شوید. شاید با این روش چاق شوید اما در مقابل دچار انواع بیماری های مزمن خواهید شد. برای اینکه هم به وزن ایده آل خود برسید و هم بدون هیچگونه عوارض چاقی بتوانید به روال عادی زندگی خود ادامه بدهید، بهتر است که با تجویز متخصص رژیم درمانی و تغذیه رژیم چاقی خود را آغاز کنید. یک رژیم غذایی چاقی در عین حال مناسب همه مواد مغذی سالم را در دل خود جای داده است که علاوه بر چاقی بتواند برای فرد عضله سازی و افزایش حجم عضلات را داشته باشد.  

رژیم غذایی لاغری

  شکنجه کردن خودتان با نخوردن هیچگونه مواد غذایی تنها از بین بردن سلول ها و بافت های سالم بدن را به همراه دارد. در صورتی که شما تمایل به لاغر شدن اصولی دارید بهتر است با متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه حتما مشورتی داشته باشید. سشما با کمک متخصص می توانید بدون تجربه کردن یک بشقاب بدمزه و پر از گیاه، به راحتی به وزن ایده آل خود برسید.  

رژیم غذایی بارداری

  تغذیه مادران باردار در طول دوران حاملگی از اهمیت خاصی برخوردار است. با داشتن یک برنامه رژیم غذایی مناسب از طرف دکتر رژیم درمانی و تغذیه شما خیالتان از سلامت جنین خود آسوده می باشد. سه ماهه اول بارداری به دلیل رسیدن مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی به جنین بایستی با برنامه خاصی پیش رود. در صورت نداشتن این برنامه به احتمال زیاد جنین دچار سوتغذیه خواهد شد.  

لیست متخصص تغذیه و رژیم درمانی

  رهایش علاوه بر لیست کلینیک پوست و مو در تهران این بار با ارائه لیست دکتر رژیم درمانی جستجوی شما را برای پیدا کردن متخصص تغذیه خوب آسان کرده است:  
  • آقای جلال زارعی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی
۲۰% تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران تلفن تماس: 02188043880 09913630120    
  • مرکز تغذیه و رژیم درمانی خانم سعادت کریمی
۱۰% تا ۳۰% تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس: بوکان، بلوار کردستان، کوچه داروخانه دکتر دادخواه(آریا ۵)، ساختمان دکتر اسماعیل زاده تلفن تماس:  04446243327    
  • دکتر کوروش صمدپور
پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی آدرس: تهران، آیت الله کاشانی، انتهای بلوار اباذر نرسیده به حکیم، کوچه مینا، ساختمان مینا، پلاک 2، واحد 10 تلفن تماس: 0214476877  
  • دکتر معصومه مرادی
دکترای تغذیه و رژیم درمانی آدرس: تهران، گیشا، بین خیابان 12 و 14، ساختمان خاتم، طبقه دوم، واحد 2 تلفن تماس: 02188231136   شما عزیزان میتوانید در همین سایت علاوه بر لیست مراکز درمانی و پزشکی به لیست دندانپزشک خوب در تهران و دیگر شهرها مراجعه کنید تا علاوه بر بهترین خدمات از تخفیفات ویژه هم برخوردار شوید
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم