لیست متخصص قلب و عروق

لیست متخصص قلب و عروق

قلب به عنوان عضو حیاتی و مهم در بدن انسان بوده که از نظر متخصص قلب و عروق افراد خیلی کمتر از حد لازم به سلامت و وضعیت آن رسیدگی می کنند.قلب در بدن انسان همانند یک پمپ در بدن عمل کرده و خون را به قسمت های مختلف اندام ها می رساند. در صورت بروز هر گونه اختلال در قلب، سایر اعضای بدن بخصوص مغز دچار عارضه خواهد شد. متخصص قلب  در این حالت با تشخیص نوع بیماری و اختلال به بیمار کمک می کند. در ادامه می توانید لیست متخصص قلب و عروق را که توسط رهایش به صورت جامع تهیه شده، مشاهده کنید.  

ویژگی و ظایف متخصص قلب و عروق

  اگر بخواهیم وظایف برجسته و اصلی متخصص قلب و عروق را بگوییم بایستی فراتر از یک مقاله به آن پرداخت. اما در مجموع وظیفه اصلی متخصص قلب رسیدگی به وضعیت قلب و عروقی بوده که به طور نرمال و عادی خونرسانی را در بدن انجام دهد. حیطه تخصصی این دسته از پزشکان به تعیین هرگونه مشکلات و نارسایی های موجود در سیستم قلب و عروق، علت بیماری و دیگر موارد است. لازم به یادآوری می باشد که پزشک قلب و عروق نمی تواند عمل جراحی را در صورت لزوم انجام دهد. در شرایطی که بیمار نیاز به عمل جراحی داشته باشد بایستی آن را به دستان جراح قلب گذاشت.   اما از مهمترین وظایف متخصص قلب و عروق میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  
 • زمانی که بیمار به متخصص قلب و عروق یا کلینیک پوست و مو مراجعه می کند در ابتدا برای وی آزمایش های لازم و تست های مربوط به بیماری تجویز می شود. در این مرحله متخصص از نظر دادن قطعی در مورد بیماری نظر نمی دهد تا نتایج آزمایشات و تست ها در دستانش باشد. با این کار باعث نگران شدن بیمار نیز نخواهد شد.
 
 • پس از بررسی آزمایشات تشخیصی، متخصص اقدام به معاینات فیزیکی می نماید. در این مرحله برای بیمار یک پرونده پزشکی تشکیل می شود. در این پرونده مواردی از قبیل مجموعه آزمایش ها، تست های انجام شده، نتایج معاینات فیزیکی، روش درمان، طول دوره درمان، وضعیت جسمی و روحی بیمار گنجانده می شود. از دلایل عمده نیاز به پرونده پزشکی برای تصمیم گیری بهتر متخصص قلب می باشد. علاوه بر این در صورتی که بیمار بخواهد دکتر خود را تغییر بدهد با داشتن پرونده پزشکی می تواند روند درمان را زودتر پیش ببرد
 
 • متخصص قلب و عروق همانند دندانپزشک تمام تلاش خود را به کار می برد که درمان را با دارو پیش ببرد و کار به جراحی قلب نکشد.
  متخصص قلب و عروق    

متخصص قلب چه تست هایی را تجویز می کند؟

  برای تصمیم گیری در خصوص قلب بایستی متخصص علاوه بر انجام آزمایش های تشخیص و خون به تجویز تست های لازم بپردازد. برخی از این تست ها شامل:
 • تست ورزش: تست ورزش زمانی کاربرد دارد که متخصص قلب و عروق بخواهد رتیم قلب را در وضعیت استراحت و ورزش تنظیم کند و عملکرد صحیح قلب را محک بزند
 • تست الکتروکاردیوگرام: برای دست یافتن به قدرت الکتریکی قلب بایستی از این تست کمک گرفت
 • تست ECG: یکی از تست های بسیار دقیق که به دکتر قلب و عروق کمک می کند که وضعیت و عملکرد قلب را در یک دوره روزمره ثبت کند. تست ای سی جی به این صورت بوده که یکسری الکترودهایی بر روی سینه بیمار قرار گرفته و بیمار این الکترودها را به مدت یک هفته با خود حمل کند. با این روش عملکرد قلب به خوبی مشخص خواهد شد.
 • تست اکوکاردیوگرام: برای نشان داده ساختمان قلب و نحوه کارکرد آن از تصویربرداری قلب یا اکوکاردیوگرام استفاده می شود. با کمک این تست می توان التهاب های قلب، پمپاژ خون، ناهنجاری های ساختاری و حتی عفونت قلب را به خوبی نشان داد.
 • کاتتریزاسیون قلب: برای انجام کاتتریزاسیون بایستی خود متخصص قلب و عروق لوله کوچک را در رگ بدن وارد و تا نزدیکی قلب پیش ببرد. با کمک این لوله متتخصص قلب و عروق می تواند داده هایی را از مسیر انتقال لوله و قلب بدست آورد. البته فراموش نکنید که از این روش برای رفع انسداد عروق استفاده می شود.
 • رادیواکتیو: برای نشان دادن بیماری و ناهنجاری های مربوط به قلب استفاده از روش رادیواکتیو واجب است.

متخصص قلب و عروق کدام بیماری ها را تشخیص می دهد؟

 
 • بیماری عروق کرونر: از بیماری های شایع قلبی می توان به بیماری عروق کرونر اشاره کرد. در این بیماری عروق کرونر مسدود شده و عضلات قلب خون و اکسیژن را به اندازه کافی دریافت نمی کنند. خطر جدی در این بیماری، مرگ ناگهانی و بدون هشدار است.
 • ایسکمی خاموش: اگر لیست متخصص قلب و عروق همانند متخصص داخلی حاذق را نیز مشاهده کنید بیشتر آنها به تشخیص این گونه بیماری ها بیشتر تخصص دارند. ایسکمی خاموش به صورت خاموش عمل می کند یعنی با وجود درد یا علایم کم شاهد کاهش جریان خون به عضله قلب هستیم
 • آنژین: یکی دیگر از ناراحتی یا دردهای مرتبط با قلب، آنژین قلب است. این بیماری زمانی رخ می دهد که قلب اکسیژن و مواد کافی دریافت نکند.
 • حمله قلبی: قلب می تواند مانند دیگر اعضای بدن دچار آسیب دیدگی و خونریزی شدید شود
 • نارسایی قلبی: زمانی که قلب خون کافی برای انطباق با نیاز بدن نداشته باشد، یعنی به نارسایی قلبی دچار شده است. این بیماری که به صورت ناگهانی خود را نشان می دهد در طول زمان بدتر نیز خواهد شد.
 • آریتمی: در صورتی که قلب سریعتر و یا کندتر از حالت نرمال بدن عمل کند، آریتمی قلبی رخ داده است. این بیماری می تواند در اثر عوامل ارثی، ضربه زدن و یا گاهی اوقات سیگنال الکتریکی در قلب اتفاق افتد.
 

لیست متخصص قلب و عروق

                                                اگر به دنبال لیست کامل متخصص های قلب و عروق هستید می توانید در ابتدا لیست زیر را در نظر بگیرید:
 • دکتر افسانه نعمت زاده متخصص بیماریهای قلب و عروق
۲۵% تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس: بوکان، بلوار کردستان، کوچه داروخانه دکتر دادخواه، ساختمان پزشکان پردیس، طبقه اول شماره تماس: 04446225965
 • خانم دکتر سمانه پناهی متخصص قلب  دارای بورد تخصصی
۱۰٪ تخفیف برای دازندگان کارت رهایش یار از سراسر کشور کرج ، فردیس، بین فلکه سوم و چهارم (بین ۳۹ و ۴۱ غربی جدید) پلاک ۳۸۶ طبقه ۲ شماره تماس: ۰۲۶۳۶۵۵۷۸۵۸  
 • دکتر شهرزاد رودنشین،متخصص قلب 
۲۰٪تخفیف برای تمامی مشتریان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس:کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، بعد از زیرگذر، روبروی بانک سپه، برج شاه کرم، ط ۸ تلفن تماس: 02632274761
 • دکتر سعیده خان محمدی متخصص بیماری های قلب و عروق
۲۰٪ تخفیف برای تمامی دارندگان رهایش کارت از سراسر ایران آدرس:کرج چهاراه طالقانی به سمت میدان شهدا جنب بانک آینده ساختمان رازی؛ طبقه سوم واحد ۳۲ شماره تماس : ۰۲۶۳۲۱۱۶۳۸۷
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم